< НАЗАД

Кличко: Як тільки динаміка захворюваності почне зменшуватися, ми будемо послаблювати обмеження

11.11.2021

Як тільки динаміка захворюваності в Києві почне зменшуватися, місто послаблюватиме запроваджені обмеження. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі ТРК “Київ”.

Але сьогодні, як зазначив мер, про це говорити поки зарано. Оскільки кількість хворих останніми днями в столиці зростає.

«Заповненість ліжок у медзакладах міста – понад 70 відсотків. Палати інтенсивної терапії – заповнені майже повністю. Якщо в нас станеться колапс медичної системи, це може призвести до великої катастрофи, – наголосив Кличко. – Ми сьогодні робимо все можливе, аби не допустити цього. Лікарні забезпечені киснем, медикаментами, засобами захисту. Місто виплачує медикам надбавки», – підкреслив мер столиці.

Він також зазначив, що сьогодні в Києві працюють 143 пункти вакцинації. Але, після запровадження суворих обмежень, до них почалися черги.

«Ми вже тривалий час закликаємо людей йти вакцинуватися. – З весни цього року, коли відкрили перші пункти. Переконували в ефірах, в інтерв’ю, запустили соціальну рекламу. Але, тільки тепер, коли запровадили суворі обмеження, і коли люди побачили наскільки стрімко розповсюджується хвороба, вони масово пішли вакцинуватися», – сказав Кличко.

Він також прокоментував інформацію щодо можливих термінів відновлення навчального процесу в столичних школах.  За словами мера, місто, відправивши школярів на дистанційне навчання, керувалося виключно рекомендаціями фахівців – медиків, епідеміологів.

«Ми не можемо ризикувати здоров’ям  дітей. А також – їх родин і близьких. Бо чимало дітей переносять вірус навіть безсимптомно, але можуть заразити близьке оточення.  А це – збільшення кількості хворих серед дорослих. Ми намагаємося мінімізувати контакти між учнями. От один клас, наприклад, – це 25-30 учнів. А вони ще спілкуються і з учнями інших класів. А потім вдома – з батьками, близькими родичами. Це велике коло ризику зараження виходить, – зазначив мер столиці. – Тому ми ухвалюємо  рішення згідно рекомендацій медиків. І сьогодні головне – розірвати ланцюг захворюваності. Тому, я вважаю, що ми зробили правильний крок, відправивши дітей на дистанційне навчання. – Щоб зберегти їх здоров‘я і здоров‘я та життя їх близьких. Як тільки епідеміологічна ситуація поліпшиться, учні повернуться в школи», – підкреслив Віталій Кличко.