< НАЗАД

Кличко: Від початку року з туристичного збору столиця отримала в бюджет 22 мільйони гривень

15.09.2021

За рахунок туристичного збору від початку року бюджет столиці отримав 22 мільйони гривень. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко в ефірі програми «Ексклюзив» з Валерієм Калнишем на телеканалі Прямий.

«На сьогодні столицю відвідали близько 300 тисяч іноземців. Туризм – одна із важливих сфер нашого старовинного і гарного міста. Київ привабливий і тим, що ціни, в порівнянні з іншими країнами, набагато нижчі. Але, наприклад, одна родина туристів з Близького Сходу, яких зараз багато приїздить в Україну, залишає в Києві від 300 до 500 доларів на добу. Це проживання в готелях, це відвідування ресторанів і кафе, концертів, – сказав Кличко. – З початку року, тільки від туризму бюджет нашого міста отримав більше 22 мільйонів гривень», – зазначив Віталій Кличко.

Варто зазначити, що 5-ту частину від загального числа туристів на сьогодні складають туристи з  країн Близького Сходу. А найбільше до Києва їде туристів із США – понад 26,5 тис. осіб з початку року, з Ізраїлю – понад 22 тисячі осіб та Туреччини – понад 21 тис. осіб.

З Близького Сходу цього року Київ відвідують туристи з Саудівської Аравії, ОАЕ, Ізраїлю, Туреччини. Що стосується Саудівської Аравії, то з початку року звідти приїхало понад 13 тисяч туристів. Оскільки з’явилося пряме авіасполучення між країнами. І в липні минулого року був запроваджений безвізовий режим між країнами. Крім того, більшість країн Європи залишаються для туристів з Аравії закритими.