< НАЗАД

Кличко: Столиця вступила в фазу оборони

25.02.2022

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що столиця вступила в фазу оборони. Та закликав киян бути пильними, обережними і без нагальної потреби не покидати домівки чи укриття. Про це Кличко заявив під час термінового онлайн-брифінгу в ефірі телеканалу “Київ”.

“Інформую вас про ситуацію в Києві та дії міської влади в умовах російської агресії та воєнного стану в столиці. Ситуація складна і напружена. Сьогодні російська армія атакувала Київ. Після четвертої ранку ракетних ударів завдали по житлових кварталах Києва. Внаслідок потрапляння уламків ракети сильно постраждав житловий будинок на вулиці Кошиця, 7-А. Поранення отримали четверо мешканців будинку. Також, через наїзд російської бронетехніки, на приватне авто на Оболоні постраждав мирний мешканець – чоловік похилого віку. Він перебуває в реанімації в лікарні швидкої допомоги. У важкому стані, – сказав мер. – У зв’язку з наближенням активних бойових дій міська влада звертається до мешканців Оболонського району не виходити на вулиці. Бо це – небезпечно. Залишайтеся в приміщеннях – вдома, або в укриттях. Виходити можна тільки, якщо, за сигналу повітряної тривоги, ви прямуєте в укриття. З мапою укриттів можна ознайомитися на сайті та в соцмережах міської влади. Не покидати домівок чи укриттів я закликаю і мешканців інших районів Києва. Щоб не наражатися на небезпеку”, – звернуся до киян Кличко.

За словами мера, столиця вступила в фазу оборони. “Місто вступило в фазу оборони. Зараз в деяких районах столиці лунають постріли і вибухи. Українські військові знешкоджують диверсійні групи росіян. Ворог уже в Києві. Ми повинні втримати столицю, яку ворог хоче поставити на коліна та знищити!” – наголосив Кличко.

За словами Віталія Кличка, всі, хто може обороняти місто повинні долучатися та чинити спротив – допомагати українським воїнам. “Збройні сили сьогодні демонструють героїзм і самопожертву. Заради нас з вами. Заради нашої держави. Українська армія тримає оборону навколо Києва. Ситуація складна. Але ми віримо в наші Збройні сили. Підтримуємо їх і усіляко допомагаємо. Сьогодні я закликаю киян бути особливо пильними: сповіщати про підозрілі предмети та мітки, які закладають диверсанти для коригування вогню ворога, – сказав Кличко. – Ми, як міська влада, робимо все можливе, аби втримати ситуацію під контролем. Забезпечуємо функціонування критичної інфраструктури міста. Інфраструктури житлово-комунального господарства. Громадський транспорт та метро в місті працюють. Але, зазначу при сигналі “Повітряна тривога” наземні станції “Дніпро”, “Гідропарк”, “Лівобережна”, “Дарниця”, “Чернігівська”, “Лісова” не працюватимуть. – Вони не є безпечними для укриття та перевезення пасажирів.  Укриватися можна в підземних станціях метро”, – наголосив мер Києва.

Він зазначив, що в разі повітряної тривоги і увімкнення сирен – підземні станції відкриті для укриття мешканців у будь-який час доби – щоб пересидіти загрозу.

Разом з тим, мер Києва закликав киян зробити запаси води, їжі та речей першої необхідності. Підготувати теплі речі, пледи – для того, щоб брати їх на час перебування в укриттях.

“Я говорив і ще раз повторю: сьогодні дуже багато дезинформації, яку масово розповсюджують з метою посіяти паніку. Це – теж частина війни Росії проти
України. Тому, довіряємо тільки інформації з офіційних джерел, – сказав Кличко. – Як би це складно не було, зберігаємо спокій! Підтримуємо наші Збройні сили, які захищають нас сьогодні і б’ються за українську землю. В багатьох містах України тривають бої. І наші воїни добряче «насипають» агресору. Сьогодні Україна показує себе, як країна, що рішуче, гідно і самовіддано захищає свою свободу, державність і демократичний вибір! Буде складно, бо орда велика. Але ми повинні вистояти! Слава Україні!” – підкреслив Віталій Кличко.