< НАЗАД

Кличко: Процеси, які відбуваються в Україні точно не наближають нашу Перемогу та європейське майбутнє держави

22.01.2024

Мер Києва Віталій Кличко прокоментував останні події в Україні, що викликали резонанс у суспільстві. Зокрема, переслідування незалежних журналістів та тиск на бізнес. Приводом для публічних заяв бізнесменів стало затримання та взяття під варту власника однієї з найбільших інвестиційних компаній – Concorde Capita l– Ігоря Мазепи. Допис Кличко оприлюднив у своєму Telegram-каналі. Він також зазначив, що внутрішні події в Україні викликають занепокоєння у закордонних партнерів нашої держави.

«Що сьогодні відбувається в Україні з демократичними свободами та принципами, куди рухається держава, як реагує на це суспільство? З такими питаннями зателефонував мені німецький приятель, дуже добре обізнаний в питаннях світової політики та війни в Україні. Але навіть він сказав, що відверто збентежений останніми резонансними подіями – переслідування незалежних журналістів, погрози, прослуховування та втручання в особисте життя працівників ЗМІ, які критикують владу. Про це вже розповіли великі іноземні ЗМІ, – зазначив мер столиці. – Наступною темою, що вийшла в інформ поле не тільки України стало затримання та взяття під варту власника однієї з найбільших інвестиційних компаній – Concorde Capita l– Ігоря Мазепи. Справа порушена багато років тому, в 100 разів більша від заявленої суми збитків застава, яку спочатку вимагали прокурори. Її зменшили вдвічі, але все одно до колосальної суми. А сьогодні вночі випадково ще й згорів заміський будинок Мазепи… Ці та ще чимало моментів історії викликали резонанс у суспільстві», – зазначив Віталій Кличко.

Він нагадав, шо Ігор Мазепа – той, хто відкрито заявляв про тиск на бізнес в Україні та намагався об’єднати бізнес, щоб разом вистояти проти свавілля правоохоронців.

«Бо останнім часом все більше бізнесменів нарікають на шалені побори, якими їх обкладають, на вимоги віддати частку в бізнесі або й віддати його повністю. Не погоджуєшся – кримінальні справи, обшуки, гучні заяви, і навіть можуть «знайти» «російський слід»… Чи справді держава, в якій це відбувається, рухається в ЄС?! Чи усвідомлює влада всю небезпечність моменту? – наголосив мер Києва. – А хто платитиме податки, забезпечуватиме робочі місця, інвестуватиме в Україну та її відбудову? Хто з партнерів допомагатиме Україні, яка скочується в жахливе минуле?.. І хіба за це гинуть сьогодні найвідданіші патріоти нашої держави? Такі  процесів Україні точно не наближають нашу Перемогу та європейське майбутнє держави!», – підкреслив Віталій Кличко.