< НАЗАД

Кличко перевірив, як триває реконструкція тепломагістралі великого діаметру, яку завершать до початку опалювального сезону

05.09.2023

Мер Києва Віталій Кличко перевірив, як триває реконструкція теплової магістралі найбільшого діаметру – 720 мм, що постачає тепло для всього Подолу. За останніх 5 років на цій ділянці виявили більше 40 пошкоджень.

«Перший етап комплексної перекладки тут розпочали у 2020 році. Тоді виконали модернізацію магістральної теплотраси довжиною понад 1,5 км. Зараз триває другий етап. Уже зробили капремонт обладнання теплової камери, замінили зношену запірну арматуру та будівельні конструкції, – зазначив мер Києва. – Перекладку магістралі виконують від теплокамери до теплокамери. Замість зношеної тепломагістралі прокладають попередньо ізольовані труби європейського зразка, які обладнані системою сигналізації про пошкодження», – підкреслив Кличко.

Він зазначив, що реконструкція триватиме без відключення гарячого водопостачання. Роботи планують завершити до початку опалювального сезону. Завдяки модернізації тепломереж і теплотехнічного обладнання, покращиться якість теплопостачання для майже 400 житлових будинків, 3 лікувальних закладів, 51 навчального закладу та 423 відомств.

Мер Києва наголосив, що надійна підготовки до зими – сьогодні головний пріоритет для столичної влади.

«Київ активно готується до опалювального сезону. Комунальні та інші служби працюють у посиленому режимі, адже до виконання планових ремонтних робіт додалися роботи з відновлення зруйнованої чи пошкодженої інфраструктури. Минулої зими внаслідок ворожих ударів було серйозно пошкоджено близько 63% обладнання, необхідного для стабільного проходження осінньо-зимового періоду», – зазначив Кличко.

Цього року з міського бюджету спрямували понад 1 млрд грн на ремонти обладнання теплоджерел, що були пошкоджені внаслідок ворожих обстрілів. А також – на придбання пересувних котелень, що, за потреби, забезпечуватимуть теплом заклади соціальної сфери, зокрема й лікарні.

Теплопостачальні підприємства столиці завершують гідравлічні випробування на мережах та теплоджерелах. Уже усунули більше 2 тисяч пошкоджень трубопроводів. Зокрема, ліквідували 250 пошкоджень на трубопроводах великих діаметрів – півметра і більше.

Здійснили й технічні заходи для підвищення надійності роботи обладнання: технічну діагностику котлів, заміну окремого обладнання. Також триває оснащення котельних, насосних станцій, бюветних комплексів та інших об’єктів критичної інфраструктури джерелами альтернативного живлення.