< НАЗАД

Кличко на Мюнхенській конференції з безпеки: Україна і ЗСУ переживають критичний момент. Допомога була потрібна ще позавчора!

17.02.2024

Мер Києва Віталій Кличко під час Мюнхенської конференції зустрівся з сенаторами та конгресменами США.  Наголошував на необхідності продовження допомоги нашій державі.  Про це Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі.

«Україна і ЗСУ переживають критичний момент. Нестача боєприпасів та зброї. Треба розуміти, що це може створити умови для наступу росії. Важливим є фактор часу. Допомога була потрібна ще позавчора! – наголосив Кличко. – І сьогодні недостатньо говорити, що росія не повинна виграти цю війну. Україна має перемогти, а росія – зазнати радикальної військової поразки! За допомоги наших партнерів. Альтернативи цьому немає. Тільки це позбавить росію можливості залякувати своїх сусідів,  створювати загрози європейській та глобальній безпеці», – підкреслив Віталій Кличко.

Він зазначив, що наша країна високо цінує ту двопартійну підтримку України, яка склалася в Конгресі США. «Сьогодні вона проходить перевірку на міцність через дискусії, які відбуваються в Конгресі. Ми сподіваємося, що розуміння важливості підтримки України візьме верх. Бо ситуація на фронті стає критичною через різке зменшення допомоги  від США», – наголосив Кличко.

Також мер Києва зустрівся зі спецпредставником США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

«Реформи — ключове для подальшої стабільної підтримки партнерів, фінансової допомоги для відновлення України. Як економічні реформи, так і дотримання демократичних принципів та свобод. І друзі України за цим уважно спостерігають і на цьому наголошують», – підкреслив Віталій Кличко.

Під час Мюнхенської конференції Кличко, разом з конгресменом Майком Тернером, взяв участь у панелі, організованій Інститутом Маккейна та присвяченій Україні й викликам, що можуть постати перед світом у випадку поширення російської агресії на інші країни. А також – відвідав  церемонію нагородження лауреатів премії фонду Джона Маккейна.

Відбулася також зустріч з європейським комісаром з питань бюджету Йоханнесом Ханом.