< НАЗАД

Кличко: Ми повинні пам’ятати подвиг усіх, хто боровся за мир на нашій землі, за перемогу над нацизмом

11.05.2021

Мер Києва Віталій Кличко вшанував пам’ять полеглих під час Другої світової війни та привітав ветеранів з Днем перемоги. Захід «Пам’ятаємо, перемагаємо!» традиційно відбувся на території Музею історії України у Другій світовій війні. Кличко поклав Гірлянду Військової Слави до Меморіалу героїв форсування Дніпра.

Участь в церемонії також взяли ветерани Другої світової війни,  діти війни, ветерани АТО/ООС та  військові Збройних сил України.

«Сьогодні ми згадуємо тих, хто боровся з нацизмом і героїчно захищав свою землю. Ми шануємо пам’ять полеглих героїв Другої світової. І висловлюємо подяку живим ветеранам за їх жертовність та відвагу.  Дорогі ветерани Другої світової війни, герої фронту і тилу, визволителі та захисники України! Вітаю вас з 76-ю річницею Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!», – наголосив у своєму виступі Віталій Кличко.

Він зазначив, що нині в Києві мешкають  понад 52 тисячі людей, яких торкнулася та страшна війна. Це – і ветерани Другої світової, і члени їх родин, члени родин загиблих воїнів.

«Ми повинні пам’ятати подвиг усіх, хто боровся за мир на нашій землі, за перемогу над нацизмом.  І пам‘ятати ті страшні уроки історії, аби більше не допустити таких трагедій», – сказав мер столиці.

Він підкреслив, що сьогодні Україна теж протистоїть агресору, захищає свою територіальну цілісність і незалежність від імперських амбіцій Росії.

«Українці сьогодні захищають свій європейський вибір, демократію та європейські цінності. І ми переможемо! Мир повернеться на українську землю!», – наголосив Віталій Кличко.