Київрада продовжила пленарне засідання та розгляд питань, які планувала ухвалити на початку квітня. Зокрема, йдеться про допомогу захисникам та захисницям України. Збільшення виплат муніципальних надбавок молодшому медперсоналу, запровадження додаткових виплат від міста лікарям-протезистам та їхнім асистентам. Депутати мають розглянути й проект рішення про повернення у користування громади 7-ми земельних ділянок, які фігурують в резонансній «земельній справі». Про це мер столиці Віталій Кличко заявив на початку засідання Київради.
«У нас сьогодні продовження пленарного засідання. І, відповідно, питання, які мали розглянути розпочавши засідання (на початку квітня). Це і фінансування наших захисників та захисниць. Йдеться й про виплати членам родин загиблих Героїв, зниклих безвісти та тих, хто у полоні. Питання медицини. Зокрема, щодо збільшення виплат муніципальних надбавок молодшому медперсоналу – із 2-х тисяч гривень до 3-х. Та про додаткові виплати від міста лікарям-протезистам та їхнім помічникам», – нагадав Кличко.
Він зазначив, що таких фахівців у місті небагато. І тільки минулого року в комунальних медзакладах отримали лікування майже 700 осіб з ампутаціями. Більшість із них – військові. Мер Києва повідомив, що цього року у столиці планують відкрити 2 протезних лабораторії, в яких і працюватимуть ці фахівці.
Також депутати планують розглянути питання про оформлення ще однієї земельної ділянки на Міському (Берковецькому) цвинтарі для поховань загиблих Героїв-захисників України.
«І маємо, як планували, ухвалити рішення про повернення у користування громади земельних ділянок, що фігурують в резонансній «земельній справі».
Йдеться наразі про 5 рішень Київради щодо 7 земельних ділянок. І аудит раніше ухвалених Київрадою рішень триває. Вже ініційовано 15 судових позовів про скасування реєстрації майна. Матеріали спрямовуємо до правоохоронних органів», – повідомив Кличко.
Київрада розгляне пакет рішень, аби унеможливити подібні зловживання у подальшому. Це стосується і процедур, щоб закрити лазівки в законодавстві. – Столичні депутати мають звернутися до парламенту, щоб Верховна рада належно врегулювала в законі співвідношення площі земельних ділянок та об’єктів майна, розташованих на них.
“Сподіваюся, що ми будемо ефективно працювати – без зайвих емоцій та без політичних спекуляцій. Кияни обирали міську раду, щоб вона ухвалювала рішення, важливі для життєзабезпечення міста та в інтересах його мешканців”, – звернувся до депутатів Віталій Кличко.