< НАЗАД

Кличко: Київ майже подолав чергу до дитячих садочків. Цього року до садків вже зарахували 19 тисяч дітей

18.06.2021

Київ майже подолав чергу до дитячих садочків. Цього року до садків вже зарахували 19 тисяч дітей. Про це Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу, відповідаючи на запитання від ЗМІ.

«Ми можемо сказати, що Київ практично подолав чергу до дитячих садочків. І столиця продовжує розширювати мережу дошкільної освіти. Щороку ми будуємо нові та оновлюємо існуючі садки. Також – збільшуємо кількість місць у них. Тільки минулого року в столиці збудували або повністю реконструювали чотири дитсадки. А за останніх кілька років -33», – повідомив Кличко.

Він зазначив, що в 2017 році столиця впровадила електронну систему запису дітей до дитячих садочків і повністю автоматизувала процес отримання запрошення до обраного батьками закладу.

«Цього року 19 тисяч дітей за такими запрошеннями вже зараховані до дитячих садочків Києва. Ще 9 тисяч місць – вільні. На них розіслали запрошення та очікують відповіді від батьків. Зазначу, що за статистикою, приблизно  47% дітей не відвідують садочки щодня. Користуючись нагодою, хочу звернутися до батьків, які влаштували дітей в комунальні садки, але не водять їх туди. Якщо раніше ці місця зберігалися за дітьми, що не ходять у садок, а інші діти стояли в черзі, то тепер, відповідно до постанови уряду, дитина може бути відрахована з дитсадка, якщо не відвідує його протягом двох місяців поспіль без поважних причин», –  наголосив Віталій Кличко.

Він нагадав, що в 2019 році міська влада запровадила проект “Гроші ходять за дитиною”,  який надає пріоритетне право зарахування до садочків дітям киян та можливість батькам отримати компенсацію з міського бюджету за навчання дітей у приватних дитсадках. Минулого року таким правом скористалися понад 1,5 тисячі київських родин.