< НАЗАД

Кличко: Киян хочуть позбавити права обирати владу столиці

09.09.2021

Киян хочуть позбавити права обирати владу столиці. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, коментуючи журналістам наміри народних депутатів розглянути і ухвалити найближчим часом законопроект про столицю.

“До цього законопроекту після першого читання подали 900 правок. До нього багато зауважень. І не будемо забувати, що ключовою метою цього законопроекту  є одне. – Прибрати Кличка, який не підпорядковується комусь зверху, – підкреслив мер столиці. – Я неодноразово говорив, що я підпорядковуюся виключно киянам, які мене обрали і довірили втілювати зміни в нашому місті. І переконаний, що в Києві має бути місцеве самоврядування! Бо питання ж не в прізвищі. Питання в тому, що киян хочуть позбавити права обирати владу столиці”, – наголосив Кличко.

Він зазначив, що ідея розподілу посад міського голови та очільника КМДА є порушенням Конституції. І Конституційний суд вже виносив рішення з цього питання. “Це когось не влаштовує. Тому роблять все можливе, щоб усунути Кличка від керування містом в такий єзуїтський спосіб – через Верховну Раду”, – підкреслив Віталій Кличко.

Мер також наголосив, що проект закону про столицю мають ухвалювати тільки після отримання висновків і експертної оцінки відповідних європейських інституцій.

“Я переконаний, що цей законопроект, який намагаються ухвалити, повинен спочатку отримати експертну оцінку, зокрема, Венеціанської комісії, Ради Європи. Бо він має відповідати ключовим принципам демократії, а не бажанню тієї чи іншої політичної сили”, – наголосив Віталій Кличко.