< НАЗАД

Кличко: Інсталяція з квітів «Привид Києва» потрапила до Національного реєстру рекордів України

03.06.2022

Інсталяцію з квітів «Привид Києва», створена в Подільському районі столиці на вулиці Олени Теліги, внесли до Національного реєстру рекордів України в номінації «Найбільша квітково-патріотична композиція». Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, який оглянув композицію та поспілкувався з фахівцями «Київзеленбуду».

“У цей складний для нашої країни час ми не забуваємо про охайний і гарний вигляд наших вулиць, парків та скверів. Київ завжди був зеленим містом. Містом парків. І ми продовжуємо його таким робити. Зокрема, щороку вирощуємо квіти для прикрашання вулиць і зелених зон столиці. А цієї весни в різних районах Києва з квітів створили близько трьох десятків патріотичних композицій. Я вдячний працівникам “Київзеленбуду”, які облаштували ці локації, що символізують героїзм та незламність українців у боротьбі за нашу державу”, – сказав Кличко.

Загалом для створення патріотичних композицій у Києві висадили 320 тисяч квітів. Всі вони були вирощені у теплицях та оранжереях районних підприємств, що входять до “Київзеленбуду”. Окрім української символіки – як тризуб, прапори, вишиванки, рушники, – були обрані також теми, що відображають сьогодення України. – Боротьбу з російським агресором. Кияни та гості міста вже знають, зокрема, про квітник у вигляді знаменитої марки з російським кораблем, літака “Мрія”, за основу якого взятий дитячий малюнок, а також зображення матері, яка годує малюка в метро.

“Колектив “Київзеленбуду” Подільського району створив композицію у вигляді легендарного “Привида Києва”. Командування Повітряних Сил ЗСУ стверджує, що “Привид Києва” — це збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних Сил, які захищають небо столиці, – зазначив мер. – Площа цього квітника 150 м. кв, розмір 10 м х 15 м, висадили тут 23,5 тисячі квітів. І саме ця композиція сьогодні внесена до Національного реєстру рекордів України в Номінації “Найбільша квітково-патріотична композиція”, – сказав Віталій Кличко.

Також Київ, навіть в умовах воєнного стану, робить все, аби покращити матеріальний стан комунальних підприємств. І сьогодні місто передало “Київзеленбуду” нову спецтехніку – маніпулятор та вахтову машину.

Нагадаємо, у 2021 році для обслуговування зелених зон Києва місто закупило 32 одиниці техніки: 4 вишки, 10 маніпуляторів, 11 вахтових машин, 7 газонокосарок.