< НАЗАД

Кличко: Більше 450 киян з інвалідністю зі слуху отримали смарт-годинники, які дозволять їм вчасно реагувати на оголошення повітряної тривоги

02.06.2023

Мер Києва Віталій Кличко у столичній мерії вручив киянам з інвалідністю зі слуху смарт-годинники, які дозволять їм вчасно реагувати на оголошення повітряної тривоги. Придбати розумні годинники допоміг німецько-український фонд «Help Ukraine».

“Сьогодні, в умовах воєнного стану, постійних ракетних обстрілів та атак дронами, надзвичайно важливим є питання оповіщення осіб з інвалідністю зі слуху. Бо ці люди не чують ані сирен, ані сигналів телефонного додатку. І в Україні було декілька жахливих випадків, коли після ракетного удару по житлових будинках, загинули люди з порушеннями слуху. Вони не пішли в укриття, чи в більш безпечне місце в помешканні, бо не чули сигналу тривоги, – зауважив мер Києва. – І сьогодні, за допомогою німецько-українського фонду “Help Ukraine”, ми забезпечимо киян з інвалідністю зі слуху смарт-годинниками, які допоможуть  їм вчасно реагувати на оголошення повітряної тривоги”, – заявив Кличко.

Він зазначив, що на обліку громадської організації “Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху “Українське товариство глухих” перебувають понад 37 тисяч людей з порушеннями слуху. П’ять тисяч із них – мешкають у Києві.

Від початку широкомасштабної війни значна кількість таких людей виїхали за кордон. Тим, хто залишився в Києві, в тому числі внутрішньо-переміщеним особам, столична влада разом із німецько-українським фондом “Help Ukraine” надає безкоштовно 455 смарт-годинників, які допоможуть знати, коли оголошена тривога та її відбій.

Віталій Кличко подякував всім, хто долучився до цієї ініціативи. Тим, хто допомагає столиці та її мешканцям вистояти і перемогти в нашій боротьбі за свою волю і незалежність.