< НАЗАД

Кличко: У столиці всі медичні відходи знищують за правилами, що прописані в наказі Міністерства охорони здоров’я

07.05.2020

«Медичні відходи є одними з найнебезпечніших: вони містять патогенні мікроорганізми та токсичні речовини. – Що є причиною інфекційних та неінфекційних хвороб і призводить до забруднення середовища. Утилізація медичних відходів в Україні з порушенням вимог і нормативів передбачає адміністративну або кримінальну відповідальність. У столиці всі медичні відходи знищують за правилами, що прописані в наказі Міністерства охорони здоров’я», – зазначив Кличко.

Ці відходи сортують в спеціальні ємкості і спалюють з дотриманням всіх норм. Тільки так можна знешкодити інфекцію, що може міститися у відходах. 

«Що стосується одноразових масок та рукавичок, якими користуються  мешканці міста. Називати їх медичними відходами не можна. Але й викидати просто так, на вулицю – теж не можна. Бо, це, перш за все, наносить шкоду екології. Використані медичні маски та рукавички треба складати в окремий пакет і викидати його тільки в сміттєві баки. Далі, під час сортування, ці пакети відбирають для подальшого спалювання», – підкреслив мер столиці. 

Відходи спалюють в печі при температурі 800-1000 градусів. Шлак видаляють, а дим перед викидом очищують до встановленої норми.

«Хочу наголосити, що у такий спосіб утилізують маски, наприклад у Китаї, як повідомляли місцеві фахівці», – зазначив Віталій Кличко.