< НАЗАД

Кличко: Нова квартира Марії Стус буде недалеко від скверу ім. Василя Стуса

11.03.2016

“Василь Стус – український патріот, дисидент, який загинув в радянських застінках, тому що відстоював національну ідею. Родина Василя Стуса мешкала у Донецьку буквально за 5 км від аеропорту. І сьогодні вони є переселенцями. Марія Стус неодноразово зверталася в різні інстанції. Але у Києві існує велика проблема з житлом, в квартирній черзі перебуває більше 60 тис осіб – це інваліди, афганці, багатодітні родини. Юридично законних підстав видати квартиру пані Марії ми не маємо права”, – зазначив Віталій Кличко.

Мер розповів, що до нього як міського голови було багато звернень з боку громадськості з проханням допомоги у вирішенні питання житла для Марія Стус.  

“Василь Стус перед смертю просив піклуватися про його родину. Я обговорював з братом цю ситуацію. І Володимир сказав: я куплю квартиру Марії Стус. Ми почали шукати помешкання. Це буде трикімнатна квартира для всієї родини у новому будинку біля скверу імені Василя Стуса, що символічно. Думаю, решту Володимир сам згодом розповість”, – сказав Віталій Кличко.

Мер також нагадав, що минулого року у Києві відкрили сквер імені Василя Стуса.