< НАЗАД

Кличко показав Разумкову, як у Київраді працює система “Рада-4”, що унеможливлює неперсональне голосування

24.02.2021

Кличко продемонтрував, що реєстрація кожного депутата в системі відбувається за допомогою спеціальної іменної картки, а процес голосування потребує натискання двох кнопок одночасно. При цьому утримувати кнопки необхідно весь час, поки триває процедура голосування. Таким чином депутат не може проголосувати і за себе, і за когось із колег. – На відміну від системи “Рада-3”, якою послуговуються у парламенті.

Також, система “Рада-4” передбачає використання пультів, де можна ознайомитись з порядком денним засідання, проектами рішень Київради, а також записатися на виступ.

“Голосування відбувається виключно, коли ти натискаєш одночасно дві кнопки і чекаєш до завершення волевиявлення. В іншому разі голос не буде зараховано. Це унеможливлює голосування за іншого депутата. Ми є єдиною радою в країні, де унеможливили неперсональне голосування, – зазначив Віталій Кличко. – Жодного разу з 2015 року, відколи встановили цю систему, у нас не було блокування трибуни, бійок чи конфліктів. Якщо депутати не погоджуються з голосуванням за ті чи інші проекти рішень, вони виймають картки. Кворуму немає – і нам потрібно шукати компроміс”, – додав мер Києва.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков особисто випробував, як працює система “Рада-4”.

“Система “Рада-3″, що працює в парламенті, уже морально застаріла. І її потрібно буде змінювати. Система в Київраді – це гарний приклад унеможливлення неперсонального голосування. Ми зараз вивчаємо різні варіанти технологій, які можна було б запровадити в парламенті. В тому числі і технологію, пов’язану із відбитком пальця. Але ми також втілюємо варіанти постійних змін нинішньої системи – як компромісний варіант, щоб не витрачати зайві бюджетні кошти”, – сказав Дмитро Разумков.

Нагадаємо, Київрада – перший і поки що єдиний представницький орган місцевого самоврядування, який встановив інноваційну систему для голосування “Рада-4″ ще у 2015 році. Саме тому досвід Києва може стати гарним прикладом у запровадженні практики подолання “кнопкодавства” і унеможливлення політичної корупції.