< НАЗАД

Кличко проінспектував столичні ринки: Хаотичну торгівлю в Києві треба припинити, а незаконно розміщенні МАФи – прибрати

12.06.2014

“Потрібно систематизувати роботу МАФів, і всі незаконні кіоски, які стоять з порушенням правил, ми повинні прибрати. Тільки я підійшов – всі МАФи  на Лук’янівці зачинилися. Вони стоять незаконно.  У “документах”, які вони мені надали, спливли всі можливі терміни. Деякі з цих паперів датовані 2006 роком, деякі 2009 роком. Боротьба з незаконною торгівлею – це відповідальність не тільки міської влади. Це відповідальність і всіх тих, хто працює на ринках, хто їх очолює”, – зазначив Віталій Кличко. 

Мер Києва підкреслив, що хаотична торгівля у столиці не тільки створює багато незручностей для киян, а й становить небезпеку, адже згідно з нормами заборонене розташування МАФів ближче, ніж 20 м від виходів з метро, перехресть, зупинок громадського транспорту та в зелених зонах. Крім того, через незаконну торгівлю значна частина коштів залишається “в тіні”, оминаючи бюджет міста. 

“Ніхто не може порахувати кількість кіосків у Києві. Одні прибирають, а вони згодом виникають на іншому місці, як гриби після дощу. За оцінкам деяких експертів, близько 20 тисяч МАФів сьогодні у Києві торгують незаконно. Вони блокують рух. Незаконно підключаються до електромережі. “Розливайки” ставлять біля шкіл. Хаотична торгівля підриває не тільки безпеку, вона спотворює зовнішній вигляд міста”, – наголосив Кличко.

Він відзначив, що інформація про ціну на оренду повинна бути відкритою і публічною. Щоби підприємці знали, скільки вони платять, скільки отримує дирекція, щоби утримувати ринок, забезпечувати порядок і чистоту, і скільки йде у бюджет міста. Водночас мер столиці закликав директорів ринків створювати соціальні місця для торгівців з невисокою орендною платою.

“Всі в один голос кажуть, що міліція отримує дивіденди з вуличної торгівлі, не чіпаючи стихійних торговців, які на сьогодні блокують виходи з метро. Ви з міліцією працюєте, знаєте, хто в районі відповідає за це. Зверніться до міліції, щоби хаотичної торгівлі не було ні біля ринку, ні біля зупинок, ні біля входів-виходів з метро, – звернувся Віталій Кличко до директора Лук’янівського ринку. – Як тільки знову виникає стихійна торгівля, на яку ви не маєте можливості впливати, – одразу дайте сигнал мерії. Ми викликаємо силові структури, відповідальні за порядок в цьому районі і на ринку. І вони відповідають. Якщо вони не виконують свої безпосередні обов’язки, то будуть позбуватися робочих місць і туди приходитимуть люди, які готові працювати за правилами, а не збирати данину з незаконних торговців”, – підкреслив мер столиці.

Він також відзначив, що ефективність роботи київської влади на сьогодні заблокована. “Ми не можемо провести жодного призначення у виконавчу владу для вирішення проблем киян, адже за роботу в кожному напрямку, над конкретним питанням, повинні бути відповідальні”, – сказав Віталій Кличко.

Мер також підкреслив, що своїм рішенням влада Януковича–Азарова, яка не любила Київ, відібрала у столиці 50% податку на доходи фізичних осіб. “Це сьогодні єдина місцевість в Україні, де діє таке дискримінаційне вилучення. І ми зобов’язані відновити справедливість і повернути норму, коли 100 відсотків ПДФО залишатиметься у міському бюджеті”, – наголосив Кличко.