Останні події

УДАР: Нинішні межі Києва сприяють земельному дерибану

«Угоду між Києвом та областю про визначення меж столиці повинен підписувати новий мер, який буде обраний киянами, а не чиновник, призначений Адміністрацією Президента. Тим більше, що позиція голови КМДА Попова про те, що межі Києва не потрібно розширювати, не відповідає потребам міста». Так заступник голови фракції УДАР у Київраді Наталія Новак прокоментувала інформацію про заплановане найближчим часом підписання угоди між КМДА та Київською ОДА про визначення меж столиці й області.

«Великі міста - як в Україні, так і за кордоном - збільшують межі своїх територій. Так,  цього року Харків збільшив свої межі на 14%, а Москва - одразу на 140%. Однак, в керівництва Києва є свій «унікальний» погляд на це питання, межі Києва не хочуть розширювати, мотивуючи це тим, що немає інвестицій на розвиток нових територій. Така точка зору не просто хибна по своїй суті, вона прикриває бажання заробити на землях, які прилягають до міста», - переконана депутат. 

«Так, ще всі добре пам’ятають, як в 2008 році рішенням Коцюбинської селищної ради було передано близько 100 гектарів унікального лісу під забудову, і лише після багаторічних протестів та судової тяганини це питання вдалося вирішити. Не збільшивши межі міста, ми залишаємо питання спірних територій, які де факто вже належать до Києва, на розсуд місцевих князьків і чиновників, які аж ніяк не дбають про інтереси столиці».

Подальша забудова міста без розширення його території призведе до зникнення зелених зон, які і без цього забудовуються шаленими темпами, вважає Наталія Новак. 

«Не хотілося, щоб ми повторили досвід Москви, і через десять років в терміновому порядку збільшували свою площу в півтора рази, оскільки в столиці нічим буде дихати. Також невирішеною залишається проблема винесення шкідливих підприємств за межі міста і підписувати угоду з областю потрібно в комплексі з цим питанням». 

Новак нагадала, що з поділом територій між столицею і областю залишилось чимало спірних питань, наприклад, про приєднання до Києва селища Коцюбинське. Цього року Київрада проголосувала за приєднання селища до меж міста. Однак, проти цього виступило керівництво області, й на початку жовтня профільний комітет Верховної Ради, якому надійшло це питання, зняв його з розгляду. Так само невирішеним залишається питання про збільшення міста за рахунок земель Вишгорода та Бориспільського району.

  11 Жовтня 2012 +Коментар | подобається