Останні події

Повнолітні недобудови

Ні, це не руїна. Це недобудований дитячий садок і школа у дворі житлових будинків по вул. Ревуцького, 44, 44-Б і Вишняківська, 8 та 8-А, біля ЗОШ № 316. Проте ці будови не так просто відшукати на карті Києва. Вони просто не мають власних номерів. 

Історія цих об’єктів довга і сумна, як ті тополі, що проросли на подвір’ї.  «Восени 1996 року, коли заселяли будинки, у дворі активно будували дитячий садок і школу з величезним басейном, - розповідає нам жінка, яка побачила що ми фотографуємо недобудовані  об’єкти. - Залили кришу і почали внутрішні роботи. Ми всі тут раділи, що буде зручно водити дітей у дитячий садочок і школу. Але взимку раптово все заморозили…і до сьогодні. Так вони і стоять упродовж 16 років і слугують вольєром для зграї бездомних собак та сміттєзбірником. Правда влада, яку ми вже задовбали своїми листами  намагається приховати недобудови від людського ока. Навіть грошей знайшли і поставили високий бетонний паркан. Але жити тут складно. Видовище з вікон - жахливе! А влітку тут ще і дихати нічим, сміття за парканом повно, собаки та завод сміттєпереробний за Вирлицею!» 

Куди тільки не писали мешканці цих будинків, до кого тільки не зверталися… З 1996 року  папка з листами та відповідями столичних мерів і керівників Дарницької райдержадміністрації вже не вміщує звернень та офіційних відповідей, експертних оцінок і висновків різних комісій.  О.Омельченко, Л.Черновецький, а тепер вже і О. Попов в курсі цієї проблеми. Але  недобудови стоять і цієї осені  можна святкувати їхнє повноліття! 

У той же час влада намагається вирішити проблему катастрофічного перенавантаження дитячих садків.  і приймає. У Дарницькому районі у дитячих садках на 100 місць претендує 127 маленьких киян,  по Києву середній показник  -112. І цей показник з року в рік  практично не зменшується. Тому, коли вкотре столичною владою декларується бажання вирішити болюче питання і приймається відповідна програма, дранитчани не вірять обіцянкам. Аналіз Програми відновлення роботи  непрацюючих дошкільних навчальних закладів, який було зроблено  депутатами КМДА від партії УДАР свідчить про те, що «виникають серйозні складнощі з її виконанням, як завжди, через брак коштів. Зокрема, уже в 2012 році перелік об’єктів, який планується відновити, не співпадає з Програмою»,  - стверджує депутат Київради, член постійної комісії з питань гуманітарної політики, член фракції Київради «УДАР» Людмила Закревська. 

Фракція партії Удар для  вирішення цієї нагальної потреби  в Києві пропонує задіяти всі наявні можливості збільшення кількості місць у садках:  окрім будівництва  нових дитячих садків у нових спальних районах, передбачити в районах старої забудови  реконструкцію  старих, закритих та недобудованих садків.  Але для цього потрібна воля столичної влади, яка повинна зайнятися цим питанням не для отримання дивідендів під вибори, а заради киян. На жаль, поки що вона більше переймається встановленням нових кіосків, МАФів та зведенням торгових центрів. А поки що мешканці житлових будинків вул. Ревуцького та Вишняківської дивляться на недобудовані споруди з вікон своїх квартир і сподіваються, що в парламенті нарешті з’явиться  депутат від партії Удар по 212 округу, здатний вирішити їх проблему.

  6 Жовтня 2012 +Коментар | подобається