Останні події

УДАР виступає проти передачі в концесію київських лікарень

Партія УДАР закликає депутатів не голосувати за відповідні зміни до законопроекту, у разі, якщо вони надійдуть на розгляд Верховної Ради. Так заступник голови фракції УДАР у Київраді Наталія Новак прокоментувала зміни до законодавства, які ініціює Міністерство економічного розвитку і торгівлі, згідно яких об`єкти нерухомості будуть здаватися у концесію під приватні медичні установи. 

«Черговий експеримент в медичній сфері, який пропонує влада, не можна проводити відразу з кількох причин. Перша – це корупційна складова. Згідно законопроекту, під приватні медичні установи пропонується надавати недобудовані, законсервовані або спеціально побудовані об`єкти нерухомості. Під це визначення можна віднести дуже багато об’єктів в Києві, а, враховуючи постійні будівельні скандали, за часів керування містом Попова, ми можемо чекати чергового переділу комунального майна в столиці», - каже депутат. 

«По-друге – на київський бюджет, який і без того не виконується, ляжуть додаткові витрати. Адже медицина у державі й надалі буде безкоштовною, а всі витрати на лікування в приватних медичних закладів пропонується відшкодовувати з місцевих бюджетів. При цьому, про які саме суми йдеться, залишається під питанням. А вони будуть далеко не малими, адже медичне обладнання коштує дуже дорого, а інвестор, який вкладе у це кошти, зрозуміло, намагатиметься отримати прибуток. Чи не краще вже в такому випадку відремонтувати вже існуючі лікарні та підвищити муніципальні доплати київським медикам». 

Новак переконана, що влада взагалі неправильно використовує поняття концесії. Наприклад, у Європі в концесію віддають підприємства комунальної сфери для того, щоб модернізувати їх та створити конкуренцію на ринку комунальних послуг. В результаті споживач може обирати підприємство, яке надасть послуги якісніше та за доступнішою ціною.  В Україні ж, не врегулювавши це питання в комунальній сфері, кинулись робити експеримент в медичній. 

«Однак, надання медичних послуг в Україні є безкоштовним, тому буде створюватися конкуренція між приватними та державними закладами, при цьому обидва будуть фінансуватися з бюджету. В результаті для того щоб окремі структури змогли на цьому заробити повністю розбалансовується медична сфера в столиці». 

 

ДОВІДКА

Міністерство економічного розвитку і торгівлі ініціює дозвіл надавати в концесію недобудовані, законсервовані або спеціально побудовані об`єкти нерухомості під приватні медичні установи у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та в Києві. Про це йдеться в розробленому міністерством проекті закону, який оприлюднено на сайті міністерства. 

Відповідно до законопроекту, концесіонери надають населенню медичні послуги без отримання прибутку, а їх вартість має відшкодовуватися концесіонеру за рахунок регіональних бюджетів.

  4 Жовтня 2012 +Коментар | подобається