Останні події

Шахрайство влади для перемоги на виборах

При повних завіряннях Януковича, що вибори пройдуть чесно і неупереджено, вже сьогодні можна констатувати: влада застосовує будь-які шахрайські механізми задля контролю передвиборчого процесу та  можливості згодом вплинути на результат виборів. 

На  практиці дії влади мають законний вигляд. Проте, на те вони і шахраї, що входять в довіру до громадян, а потому полишають їх з носом,  аби знати, як правильно подати інформацію, аби жертва не запідозрила, що її «розводять як котенят» - як говорив диригент  Чечетов, коли країну наділили мовним законом, що прийнятий поза процедурою, моральними та етичними нормами.

Так само, бажаючи розвести країну та іноземних спостерігачів «як котенят» влада пішла на шахрайські дії у передвиборний період.  ЇЇ черговим ноу-хау, можна вважати шахрайський метод створення як окружних комісій, так, як згодом, і дільниць.

Задля потрібного результату, влада пустила на вибори велику кількість невідомих, але контрольованих владою партій (у списку абсурду не вистачає лише партії любителів жінок, або партії розкрадачів могил),  представники яких і отримали більшість в окружних комісіях. Люди, які йдуть від цих невеличких, але зареєстрованих об’єднань, повністю підконтрольні владі, а тому в окружних комісіях  більшість складається саме від них. А от представники реальної опозиції залишились у меншості.

Тепер же ж, при формуванні дільничних комісій, реальних представників опозиції штучно позбавляють можливості потрапити у керівники дільничних виборчих комісій. Таким чином, робиться все можливе, аби в день виборів 28 жовтня на виборчих дільницях підрахунок голосів вели лише представники Партії регіонів.

Київ - не виключення. Зважаючи на те, що кияни зневажають партію влади і підтримують лише «УДАР» Віталія Кличка, та представників інших партій від опозиції, влада Києва, маніпулюючи представниками в районних адміністраціях, зробила все залежне, аби окружні комісії були більш ніж на половину  укомплектовані людьми, які стовідсотково працюватимуть на владу.

Тож не дивно, що, наприклад, у 217 окрузі засідання окружної комісії зривалося двічі з вини одного з членів окружної комісії, якого курують безпосередньо з Оболонської  адміністрації.

Як зазначають представники з окружної комісії по 217 округу, провладна більшість у роботі комісії постійно порушує закон, неначе ніколи його і в очі не бачила, а тому по всяк час допускає ті чи інші порушення.  На думку цього джерела, дуже добре видко, що усі представники від влади чітко виконують вказівки зверху від адміністрації, де, напевно, теж роблять вигляд, що не знають закон.  На думку джерела, зриви засідання окружної комісії відбувались тому, що влада не встигає поміняти людей  на дільницях на своїх, а тому засідання Окружної комісії і зривались  аби встигнути провести заміну. «У 217 окрузі більшість складається з осіб, які підконтрольні Партії регіонів, а тому вони дуже легко можуть зірвати вибори» - зазначають вони. 

Автор цих рядків, коли отримав інформацію про зриви засідань в окружній комісії у 217 окрузі, одразу ж відправився на чергове заплановане засідання, на якому і повинні були бути затверджені дільничні комісії по округу. Разом з інформацією було отримано і прізвище особи, яка була причиною зриву минулих засідань.

Згодом же з’ясувалось, що Гордієнко Олексій Миколайович планувався на голову Окружної комісії по 217 округу, але обрали іншого. Проте це не завадило йому стати \"смотрящим\" від влади по цій дільниці.

Те, що він поставлений \"смотрящим\",  було очевидно під час засідання, яке цього разу, через присутність журналістів таки не зірвали. Але те, що усією процедурою ведення засідання головував він, а голова окружної комісії йому лише піддакував, вказувало на те, що саме він бажає керувати процесом в цілому.

 Щоправда, автору цих слів пан Гордієнко наголосив, що жодного разу не збирався спеціально зривати засідання комісії, а все ставалося через  його погане самопочуття. Тож не дивно, що журналіст, як гуманна особа, поцікавився, тим, що, можливо, цьому пану, поки не пізно, взагалі піти з членів комісії, а зайнятись власним здоров’ям, позаяк  нічого важливішого за здоров’я у людини немає? На такий доволі логічний закид пан Гордієнко відповів, що наразі почуває себе добре, а погіршення самопочуття бувають у кожного.

Що ж до ситуації, що склалася в Окружній комісії 217 округу, то, споглядаючи за тим, що відбувається по Україні загалом, і про те, на які шахрайства йдуть представники влади, аби витурити з окружних та дільничних комісій неугодних осіб від опозиції, можна констатувати: влада усвідомлює, що народ вже ситий її покращенням і що у влади немає шансів виграти вибори чесно.

Це підтвердила і Вікторія Кустова, голова штабу партії «УДАР» в Оболонському районі. Вона зазначила, що те, що нині відбувається на окрузі – паніка влади, коли потопаючий хоче вхопитись за соломинку.  «З самого початку представник від влади в окружній комісії пан Гордієнко наголосив, що в окружкомі не будуть затверджувати членів дільничних комісій, якщо вони не мали досвіду роботи у подібних комісіях. І зрозуміло чому: нині на дільниці пішли працювати молоді,  незаангажовані кияни, які аж ніяк не поділяють погляди Партії регіонів.  Тож легше, під прикриттям  «людей зі стажем» провести своїх, на яких можна зробити хоча б адміністративний тиск.  Як аргумент його слова наших представників не переконали. І вони, реагуючи на його слова, запропонували не пропускати до роботи на виборах людей літнього віку, тим паче, що сам пан Гордієнко, двічі йшов з засідання комісії саме під приводом поганого самопочуття.  Тож він змушений був давати задки своїм «ідеям» тим паче, що він не є головою комісії, а просто робить спробу узурпувати владу, продавлюючи ті рішення, які потрібні йому. А зважаючи на те, що його рішення інколи протизаконні і дуже вигідні саме владі, можна констатувати, що він представляє в Окружній комісії районну адміністрацію, яка хоче вислужитись перед Партією регіонів і зробити спробу сфальсифікувати волевиявлення оболонців» - зазначила Вікторія Кустова.

Тож можна констатувати: влада продовжує шахрайства ще задовго до виборів як таких. Так, якщо  подивитись по тому ж 217 округу, то можна побачити що вже в перших п’ятнадцяти дільницях у керівному складі немає жодного представника від реальної опозиції. Усюди представники мажоритарників від влади, а також усіляких мілких партій.  Тож чи вдасться владі її афера? Фахівці говорять, що на дільниці, де немає представників опозиції, будуть призначені незалежні спостерігачі, але не факт, що цих людей у день виборів силоміць не викинуть з дільниць, як це вже відбувалось у Луганській області на минулих виборах. Та чи змінить таке ставлення влади бажання людей викинути Партію Регіонів на смітник історії? Аж ніяк, бо сміття повинно бути утилізовано.  

  2 Жовтня 2012 +Коментар | подобається