Останні події

УДАР: Київський завод «Радикал» може стати другим Чорнобилем

Ртуть з заводу «Радикал» потрібно вивести якнайшвидше, а не розтягувати це питання на роки. У жодному разі не можна економити кошти на проблемі, яка загрожує стати «ртутним Чорнобилем». 

Фахівці говорять, що ртуть може бути вивезена за півтора роки, тому потрібно змінювати Державну програму, за якою очищення заводу пропонується провести в 2013-2017 роках. Так депутат Київської облради, кандидат від УДАРу Ігор Опадчій прокоментував початок підготовчих робіт щодо очищення заводу «Радикал» від ртутних відходів.

«Влада протягом багатьох років замовчувала це питання, однак проблема дуже серйозна. Якщо ртуть не вивезти швидко, вона може потрапити в ґрунтові води, а згодом - і в Дніпро. Таким чином, під загрозою буде вся система водопостачання столиці», - каже УДАРівець. 

«Також існує загроза для жителів прилеглих територій, адже середня концентрація ртуті на окремих ділянках заводу перевищує норму в 100 разів, а фахівцями було виявлено забруднення ґрунту навіть на вулиці Кіото. Загалом експерти не рекомендують знаходитися ближче ніж за кілометр від заводу», - стверджує Опадчій.

Занепокоєння викликає і той факт, що досі всі державні програми по вивезенню ртуті закінчувались невтішно. Спочатку її планували вивезти до 2001 року, згодом протягом 2001-2003 років. Однак проблему так і не було вирішено. 

«Також необхідно провести додаткові дослідження на території заводу. Оскільки захороненню підлягають не лише колишні виробничі площі хімзаводу, а й земля, просочена ртуттю місцями на 20-40 метрів углиб, - упевнений кандидат. - Як вирішувати проблему забруднення ґрунту, поки не зрозуміло. Окремі екологи говорять, що потрібно буде зводити саркофаг, однак його будівництво буде коштувати близько 2 млрд. доларів, а таких коштів держава не виділить». 

Україна вже мала негативний досвід, коли проблему Чорнобиля довгі роки замовчували, а згодом це обернулося екологічною катастрофою національного масштабу та втратою здоров’я сотень тисяч українців. Не можна допустити в Києві ртутного «Чорнобиля-2», тому питання заводу «Радикал» для влади має стати пріоритетним. 

  1 Жовтня 2012 +Коментар | подобається