Останні події

УДАР – за розвиток бібліотек

 

26 вересня кандидат у народні депутати по 223 одномандатному округу Києва Руслан Брицький зустрівся з бібліотекарями.

Ця зустріч була незвичайна. Напередодні професійного свята Дня бібліотекаря Руслан Михайлович зустрівся з працівниками та відвідувачами публічної бібліотеки ім. Лесі Українки міста Києва. 

Тепла зустріч розпочалася з привітання працівників бібліотеки – людей, робота яких розкриває нам таємничий світ минулого й майбутнього, смисл та філософію сьогодення. І проблеми та питання, які прозвучали, відповідали рівню аудиторії. 

Людей цікавили питання державного та міського масштабу: піднімалися питання про державний бюджет, про фінансування соціальної та культурної сфер, про тендери при закупівлі книг та оформленні передплати періодичних видань. 

У своєму виступі директор бібліотеки, заслужений працівник культури України, віце-президент Української бібліотечної асоціації, член Громадської гуманітарної ради міста Києва Людмила Ковальчук говорила про роботу, яку проводять працівники бібліотеки для популяризації книги, про деякі проблеми у бібліотечній справі, про відсутність будь-якого інтересу у владних структур до розвитку бібліотечної справи в Україні, про відсутність у столиці бібліотек європейського рівня. 

Ще в кінці 80-х років для будівництва нового приміщення бібліотеки було виділено  ділянку землі у Києві, але в наступні роки - перебудови та кризи - ні один з урядів України і столична влада не знайшли коштів та бажання вирішити питання будівництва нового приміщення.

На сьогодні бібліотека не має власного, збудованого за спеціальним проектом, приміщення, її відділи розташовані у восьми приміщеннях у різних районах столиці, але працівники бібліотеки роблять все можливе для того, щоб обслуговування користувачів було якнайкращим. .

Понад 60 тисяч видань зберігається у відділі мистецтв. Серед них - рідкісні видання з усіх видів та жанрів мистецтв, навчальні посібники, альбоми, ноти, звукозаписи, періодичні видання. Унікальну цінність мають раритетні видання ХVІІІ-ХІХ століть, книжкові колекції майстра балету зі світовим ім’ям, нашого земляка Сергія Лифаря, народного артиста України, актора театру «Березіль» Р.Івицького, професора Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.Карпенка-Карого Ю. Бобошка, ректора цього ж університету І. Чабаненка, відомого культуролога і кінознавця Р.Корогодського, директора Дому Америки в Україні Віктора Китастого. З нових поповнень – книжкова колекція відомого театрознавця, професора В.Заболотної.

Фонд відділу літератури іноземними мовами нараховує понад 40 тисяч видань іноземними мовами з різних галузей знань: енциклопедії, словники, довідники, а також навчально-методичні матеріали на допомогу вивчаючим іноземні мови. Велику допомогу в поповнені фонду відділу надають Посольства зарубіжних країн, їх культурні центри, благодійні фонди та окремі громадяни.

Колектив бібліотеки успішно займається фандрейзинговою діяльністю. За рахунок грантів, отриманих від Посольства США в Україні, на базі бібліотеки відкритий і працює Інтернет-центр.

Ряд проектів бібліотеки підтримано міжнародним фондом «Відродження». Одну з найкращих комп’ютерних програм «Алеф» придбано за рахунок гранту «Інституту відкритого суспільства» в Будапешті.

Бібліотека бере активну участь у міжнародному бібліотечному русі. На її базі проводяться міжнародні конференції з питань реалізації проекту «Пульман» - програми розвитку публічних бібліотек країн Європи. В рамках цього проекту працівники бібліотеки мали можливість відвідати бібліотеки Фінляндії, Ватикану, Англії, Прибалтики.

Працівники бібліотеки – це справжні подвижники. Нехтуючи власними інтересами, вони вкладають свій вільний  час та працю в оформлення інтер'єру залів та облаштування прибудинкової території біля приміщення бібліотеки, організацію виставок та стендів. І душа у них болить про майбутнє цієї справи. 

Кандидат у народні депутати Брицький з розумінням узяв участь в обговоренні цих питань та пообіцяв свою підтримку в їх реалізації.

 

  28 Вересня 2012 +Коментар | подобається