Останні події

Куликов: для реконструкції Бортницької станції аерації не потрібні бюджетні кошти

Аби покінчити зі смородом на лівобережжі Києва, потрібна лише десята частина від вартості стадіону «Олімпійський», вважає народний депутат, кандидат від УДАРу Кирило Куликов. І для цього можна використати кошти інвесторів.

До громадської приймальні кандидата по мажоритарному округу 212 від партії УДАР, народного депутата Кирила Куликова надійшло колективне звернення від мешканців Дарницького району. 

У листі йдеться про стан екологічної ситуації в Дарницькому районі, яким надзвичайно стурбовані мешканці Бортничів, житлових масивів Харківський, Позняки, Осокорки. Кияни скаржаться на те, що влада досі не вирішила проблему сміттєспалювального заводу «Енергія» та Бортницької станції аерації.

«Мы, жители Дарницкого района, стали заложниками бездумных, и даже преступных решений городских властей в вопросах застройки жилмассива. Зачастую (особенно в ночное время и в выходные дни) по жилмассиву разносятся «ароматы» производственной деятельности. С утра жители Бортничей наблюдают картину, когда трава на лугах вовсе не зелёная, а блестит, словно посыпана алюминиевой пудрой. На жилмассиве Харьковский уничтожается озеро Вырлица, которое превращено в место для сброса отходов мусороперерабатывающего завода. 

Вот уже сколько лет мы обращаемся к депутатам всех уровней,  чиновникам, но «воз и ныне там».  Мы не верим, что кто-то не на словах, а на деле возьмётся за разрешение этой проблемы. Когда было выгодно, её поднимали на щит народный депутат Украины Л. Черновецкий, А. Омельченко. Сегодня снова все кандидаты утверждают, что «будут осуществляться меры по недопущению попадания сточных вод в водоёмы города», будут «постепенно выноситься за черту города вредные и экологически грязные предприятия», «будет обеспечена утилизация отходов производства и потребления, «реконструированы мощности мусоросжигательного завода «Энергия» и решен вопрос нового завода такого профиля». Но обещания остаются обещаниями. Мы хотим знать: Когда мы и наши дети сможем дышать чистым, а не отравленным воздухом, выходя из дома?». 

Кирило Куликов вважає, що проблему сміттєспалювального заводу «Енергія» треба вирішувати у два етапи: спочатку встановити фільтр, щоб зменшити викиди в атмосферу, а потім, застосувавши нові технології переробки сміття, реконструювати завод. 

«До кінця 2012 року розробити проектну документацію для будівництва цеху з переробки твердих відходів і до кінця 2013 року побудувати його. Це значно поліпшить якість повітря в районі. В перспективі, в Генплані розвитку Києва передбачити виведення всіх сміттєспалювальних заводів за межу міста».

«Я бачив, як вирішують проблеми сміттєпереробних заводів у європейських столицях. Наприклад, в Австрії завод розташовано посеред столиці, але він не становить жодної небезпеки для довкілля». 

«Якби влада Києва сьогодні спробувала не красти бюджетні кошти, то Київ мав би значно менше проблем, - вважає Куликов. - Для того, щоб покінчити зі смородом в радіусі кілкох десятків кілометрів і реконструювати Бортницьку станцію аерації, потрібно не так багато коштів – лише десята частина від вартості стадіону «Олімпійський». 

«Більше того: їх не треба брати з бюджету – є ті, готовий прийти в Україну і вкласти кошти в модернізаційні проекти. Але для цього потрібна воля і чесне слово влади».

  27 Вересня 2012 +Коментар | подобається