Останні події

Чорний PR: На прицілі - Кличко

Більшість експертів вже констатували: цьогорічна виборча кампанія є найбруднішою з усіх, що проходили в Україні. 

І це – не випадково. Партія регіонів, що тримала владу, завдячуючи противсіхам та обманутому донецькому електорату (якого насправді не так вже й багато) нині й цей електорат втрачає. А це означає втрату влади після виборів. 

Проте для Партії регіонів, у лавах якої найбільша кількість олігархів і громадян не з однією судимістю, втрата влади означає автоматичні судові процеси. І не лише за диктатуру (яку доводити не потрібно), а ще й за повне розкрадання українського бюджету. 

Тож, аби втримати владу, Партія регіонів вирішила грати на випередження, а тому і почала застосовування чорного піару. І головним об’єктом обрала лідера партії «УДАР» - Віталія Кличка. 

Чому? Відповідь очевидна: незважаючи на усі доводи, що представники демократичних сил не мають нових облич та ідей, на практиці  партія «УДАР» є сильним супротивником, яку підтримує той електорат, який зневажає партію регіонів і не занадто довіряє об’єднаній опозиції. 

А це – великий прошарок населення. А якщо ще взяти до уваги пізнаваність імені Віталія Кличка, його заяви (ще задовго до того, як він пішов у політики) що він любить Україну, що він має гордість за свою державу і що ніколи цю країну не полишить, то усвідомлюєш: кожен, хто цінує поняття «Батьківщина» буде голосувати за лідера, який ЗАВЖДИ відстоював інтереси та гідність країни. 

Адже паралель очевидна: він не поїхав з грошима з країни, не лишився в Німеччині, а завжди відстоював позиції України і повертався на батьківщину переможцем. Тож якщо він переможець за духом і не зрадник, то він і є особою, яка заслуговує на довіру. А отже  і на голос на виборах. Саме цього і боїться Партія регіонів. Тож її чорний PR направлений на знищення іміджу Віталія Кличка.

Першою пробою чорного PR від партії влади стало розповсюдження задовго до передвиборної кампанії інформації про те, що спортсмен не може бути політиком. Суспільству наводилось багато аргументів, серед яких багато доволі безглуздих доведень, мета яких – донести до суспільства месежд, що політик з Кличка – ніякий. 

Проте, усі ці беззмістовні месиджі легко розбиваються. По-перше, Кличко, на відміну від Андрія Шевченка, не стрибнув в один день зі спорту у політику,  а завойовував, як політичний лідер, свій електорат не один рік. А по-друге, приклад Рональда Рейгана доводить: розумна людина, щоб про неї не говорили, може досягти гарних результатів і привести країну до економічного зростання. 

Недарма американці двічі обирали Рейгана (який у молоді роки був актором) своїм президентом, оскільки саме за його президентства і податки у країні зменшились і холодна війна скінчилась.

Зрозумівши, що вищезгадане посилання у суспільстві не спрацювало, влада вирішила запустити проти Кличко іншу порцію чорного PR – неправдиву інформацію, що нагадувала б компромат. Тож не дивно, що за останній місяць у ЗМІ з’явилось багато повідомлень, що доводила б, що кличко такий самий як і представники Партії регіонів – поблажливо ставиться до криміналу. 

І полився бруд, мета якого донести до суспільства тезу, що Кличко теж бандит, як і представники влади, тож не потрібно за нього голосувати і міняти шило на мило. Проте і ця інформація не отримала у суспільстві підтримки, адже Кличко, на відміну від багатьох кримінальних суб’єктів від влади, свої гроші заробив не крадійством з бюджету, а чесними поєдинками.

Та влада не втихомирювалась. Рейтинг Кличко зростав і зростає, а отже існує велика ймовірність того, що противсіхи, які могли б саботувати вибори, на них прийдуть і свої голоси віддадуть саме партії «УДАР». Тому то влада і почала застосування ще однієї брудної технології, - розповсюдження неправдивих листівок. 

Причому на Донбасі вони доводили, що Кличко націоналіст і разом зі свободівцями вкотре вб’є російську мову, а в центральних регіонах і на Західній Україні влада розповсюджувала листівки, що повідомляли про співпрацю Кличко та його команди з владою. Ба більше: владі піарщики порадили застосовувати метод схвалення, ціль якого публічно хвалити Віталія Кличка за певні дії заради того, аби у результаті цих похвал ставлення до нього громадськості стало негативним.

Не проти влада тиснути на громадськість і за допомогою підміни віртуальних понять. Саме тому і розповсюджує багато дезінформації, що направлена на розхитування іміджу Кличко, а також людей, які йдуть у його списку. Завдання такої дезінформації – донести до суспільства тези, що партія «Удар» може бути такою ж аморальною, як і партія влади і що «УДАР» співпрацюватиме з Партією регіонів. 

Проте імідж Віталія Кличка є непохитним. Рейтинг парії «УДАР» повсякчас зростає, а сам Віталій неодноразово наголошував, що ніколи не співпрацюватиме з Партією регіонів. Саме це і турбує партію влади. Вони підсвідомо відчувають, що тепер існує сила, яка взяла на озброєння такі поняття як чесність, порядність і виконання зобов’язань. А цього хоче суспільство. Тож партія «УДАР» - сильний і реальний супротивник,  тож влада і надалі застосовуватиме чорний PR, адже чесно вона грати не усіє, оскільки усвідомлює, що її все одно відправлять в нокаут.

  25 Вересня 2012 +Коментар | подобається