Останні події

Небезпечні сміттєзвалища оточили Пирогово

Музей народної архітектури і побуту в Пирогові - одне з улюблених місць відпочинку киян. На жаль, ця архітектурна перлина звідусіль оточена небезпечними смітниками. 

Мало кому відомо, що з 1957 поруч із музеєм існує атомне кладовище і звалище побутового сміття. Його збудували без технічного обґрунтування, знехтувавши екологічними та санітарними нормами, адже урочище і гори поблизу пронизані потужними джерелами. А ще - поруч розташовані житлові будинки, деякі з них усього за 200-250 метрів від звалища. 

На думку місцевих жителів ніхто не зважав. На смітнику поховані тисячі тонн свинцю від акумуляторних батарей, різних кислот. Після відкриття нового сміттєзвалища в Підгірцях всередині 1980-х Пирогівський смітник закрили і засіяли травою. Проте сміття досі розкладається, а його фільтрат потрапляє у грунт і грунтові води. 

Люди бояться, що отруєні підземні води знайдуть вихід на поверхню, знищать селище і отруять Дніпро. Сміттєзвалище у селі Пирогово закрите вже 20 років, але до всього, поруч є ще полігон будівельних відходів №6, який горить мало не щоночі. 

Місцеві стверджують, що інстанції, які мають займатися цією проблемою - СЕС Голосіївського району та Центральна геофізична обсерваторія – умили руки. 

Вислухавши скарги мешканців Пирогова, кандидат в народні депутати від партії УДАР Микола Бабенко запропонував вирішити проблему комплексно – звернувшись до столичної влади, адже це складне питання потребує не лише участі громади, а й допомоги держави, яка «обдарувала» район таким небезпечним сусідством. 

Також УДАРівський кандидат Бабенко пропонує створити зелену карту району для висвітлення екологічної ситуації у Голосієві та вирішення найактуальніших екологічних проблем.

  24 Вересня 2012 +Коментар | подобається