Останні події

Більшість парковок столиці збирають плату незаконно

«Кияни не повинні платити за паркування в місцях, що не обладнані паркоматами, адже ще з квітня цього року набуло чинності розпорядження Кабміну, згідно з яким стоянкою вважається тільки те місце, де встановлений паркомат», - так голова громадського руху «КИЯНИ РАЗОМ», кандидат в народні депутати по 221 округу Ярослав Діденко прокоментував інформацію про те, що київські паркінги обладнають паркоматами лише наступного року.

«Якщо у вас виникають проблеми з паркувальниками, які незаконно вимагають кошти – звертайтесь в громадські приймальні УДАРу, де вам нададуть юридичну допомогу», - каже Діденко. 

УДАРівець нагадав, що рішення про обладнання парковок автоматами уряд прийняв ще у 2009 році, і Київ мав три роки, аби обладнати спеціальні платіжні термінали. 

Однак, цього робити ніхто не поспішав, і тепер знову кінцеве встановлення паркоматів переносять на наступний рік.

«УДАР» взяв курс на боротьбу з корупцією, наголошує Ярослав Діденко, і паркувальна система тут не стане винятком. Адже тіньова система, яка була запроваджена ще Черновецьким, досі успішно працює і, як видно, цілком  влаштовує нових господарів міста. 

Так, за оцінками експертів, річний прибуток «Київтранспарксервісу» протягом кількох останніх років складав близько 160 млн грн, тим часом у 2010 році бюджет міста за парковку отримав 5 млн гривень, у 2011 році - 18 млн гривень.

«Зрозуміло, що переходити на безготівковий розрахунок невигідно ні структурам, які на цьому заробляють, ні владі, яка їх «кришує». Однак кияни повинні або платити кошти, які підуть на розвиток міста, або не платити взагалі. Тому, першим кроком необхідно перекрити тіньовий дохід за паркування, другим – спрямувати кошти від паркування місту, а не «посередникам».

  19 Вересня 2012 +Коментар | подобається