Останні події

Микола Бабенко: Дитмайданчика та гречки для вирішення проблем мого району замало

Микола Бабенко, викладач, правник, підприємець і депутат Київської облради розповідає про враження і результати від щоденного спілкування з виборцям та, проблеми і сподівання мешканців одного з найгарніших куточків Києва.

Передвиборча кампанія у розпалі. Найскладніша вона для «УДАРівських» мажоритарників - молодих, освічених і успішних – які прагнуть бути чесними з виборцем. 

Головні проблеми Голосіївського району столиці – неякісні комунальні послуги, хаотична і щільна забудова, слабка згуртованість громади, розповідає  політик. 

Під час постійних зустрічей із мешканцями Голосіївського району найбільше скарг – саме на комунальні негаразди. 

«70% скарг, які я чую від людей – це проблеми інфраструктури та ЖКГ. Течуть дахи, затоплено підвали будинків, відсутні чи зіпсовані дитячі майданчики, занедбані сквери, і засмічені двори – це обурює людей. Але найбільше їх дратує байдужість комунальників, що закривають очі на проблеми Голосієва. Намагаємось з’ясувати, чому ЖЕКи роблять свою роботу абияк. Відповідь найчастіше одна – у більшості немає грошей, щоб вирішити найнагальніші проблеми», - розповідає Микола Бабенко - голосієвець і кандидат у депутати за 211 мажоритарним округом.

ЖЕКи стверджують, що бракує грошей на поточні ремонти, хоч за даними   Державної служби статистики, борги населення за комунальні послуги постійно зменшуються, а 97% киян вчасно платять за комунальні послуги.

Та й самі громадяни приносять на зустрічі сплачені рахунки за ЖКП – на підтвердження своїх слів. А от заборгованість ЖЕКів – справді проблема.

Найскладніша ситуація у мешканців вулиці Набережно-Корчуватьської 56, 66. Через шестимільойнний борг комунальників перед Київводоканалом та Київенерго, люди, - а в будинку понад 300 квартир - вже місяць живуть без гарячої води, за яку справно платили. 

А тепер їм погрожують вимкнути ще й світло – «Київенерго» уже поширило відповідні попередження. Люди у відчаї, адже попереду – зима, бояться, що опалення теж не буде. 

«З цією бідою звернулися до мене люди на Набережно-Корчуватській. Я взяв це питання на контроль. Юристи зараз допомагають жителям проблемного будинку підготувати документи – щоб з’ясувати реальну ситуацію. Будемо звертатися до місцевої влади, постачальників води й світла, усіх відповідних інстанцій», - сказав Микола Бабенко.

Чимало проблем і в інших частинах Голосієва: приватний сектор на вулиці Адмірала Ушакова сповзає у прірву; уславлене селище Пирогово в облозі сміттєвзвалищ; мешканці Набережно-Корчуватської скаржаться на затоплені підвали, перетворення «Клубу юних моряків» і прибудинкової території – на стоянку; тривалу відсутність гарячої води. 

Жителі проспекту Науки, 11-15 скаржаться на щільну забудову, пошарпаний і «перенаселений» дитячий майданчик, переповнені садочки, брак місць відпочинку для літніх людей, відсутність спортмайданчиків, засилля кіосків, де «можна купити усе, крім питної води» (і порушення їх власниками, співробітниками і клієнтами санітарних норм). 

І геть усіх хвилює бездіяльність «ЖЕКів» - комунальних і приватних – такі у районі теж є.

«Комунальники – це лише верхівка проблеми. Насправді, багато залежить від самих мешканців, їхньої ініціативності, організованості й небайдужості. Так, змусити комунальників, які і представників влади усіх рівнів, виконувати свою роботу – насправді дуже важко. Але можливо. Звичайно, потрібно витратити трохи часу, знайти однодумців – і діяти. А не чекати Божої милості чи  «всесильного» кандидата чи депутата. Проблеми, що накопичувались десятиріччями не вирішуються миттю», - наголошує Бабенко. 

Приймальня УДАРу працює в районі постійно, а про такі серйозні і застарілі проблеми розповідають лише під час особистого спілкування. 

Є випадки, коли  людей уже так допекло, що активісти надсилають звернення й скарги до різних інстанцій, але у відповідь, зазвичай, отримують «відписки». І люди зневірюються. Але опускати руки – не вихід.  

Микола Бабенко переконує:  «Передвиборчі «гойдалки», поодинокі дитмайданчики та «гречка» – це лише замилювання очей.  Реальний вихід із ситуації - гуртуватися і вирішувати питання громадою. Саме розвиток громадянських інститутів, здатних ефективно контролювати роботу місцевої влади і районний бюджет – шлях до вирішення комунальних та соціальних бід району». 

  19 Вересня 2012 +Коментар | подобається