Останні події

Наталія Новак: Ми повинні зробити все можливе, щоби зберегти історичне обличчя Києва

Київ - історичне серце України, і ми сьогодні повинні зробити все можливе, щоби зберегти його обличчя для нащадків. Про це заявила заступник голови фракції “УДАР” у Київраді Наталія Новак під час першого засідання Тимчасової контрольної комісії Київради щодо перевірки законності землевідведення для нового будівництва на території заповідника «Стародавній Київ».

“Сьогодні існує конфлікт між рішеннями, які приймала Київська міська рада по землевідведенню на території архітектурного заповідника “Стародавній Київ”, і думкою громадськості, яка виступає категорично проти забудови центральної частини міста і, зокрема, будівництва на території заповідника. Багато років “Стародавній Київ” серйозно не чіпали. Було кілька скандальних землевідводів, але приміщення не будувалися. А зараз починається активна забудова, бо земель фактично не залишилося, центр маленький і на “Стародавній Київ” багато зазіхань. Трохи вберігає нас від активної забудови криза. Тимчасово активне будівництво було призупинене, але це не значить, що воно не буде поновлене, тому що дуже багато є землевідведень для будівництва і реконструкції саме на території цього заповідника”, - зазначила Наталія Новак. 

Тимчасова контрольна комісії Київради щодо перевірки законності землевідведення для нового будівництва на території заповідника «Стародавній Київ» була створена на вимогу депутатів від фракції «УДАР». Головою Комісії є депутат Київради Наталія Новак.

За словами депутата, Комісія була створена з метою перевірки законності всіх землевідведень, які відбувалися на території заповідника, виявлення тих, які відбувалися з порушенням чинного законодавства, які не відповідають потребами громадськості і потребам міста, а також виявлення об’єктів самовільної забудови.

“Ми знаємо, що “церковний ларьок” побудували біля Десятинної церкви абсолютно незаконно, і він вже став капітальною забудовою, оскільки там з’явився фундамент. Така сама ситуація і навколо Замкової гори, і навколо Пейзажної алеї. До речі, комплекс “Дипломат” з проекту нового Генплану не вилучили – він там є”, - зазначила Н. Новак.

Заступник голови фракції “УДАР” розповіла, що представники громадськості, які були присутні на засіданні, висловили пропозицію щодо необхідності включення до заповідника територій, які історично до нього належали, але не входять до меж “Стародавнього Києва” сьогодні.

Наталія Новак також розповіла і про подвійні стандарти проекту Генерального плану Києва, який сьогодні винесений на обговорення.

“Ми скрізь чуємо, що забудовувати центральну частину міста не будуть, але ми уважно прочитали проект Генплану, розміщений на сайті КМДА. Там написано, що в центральному районі міста передбачається “обмеження подальшого розміщення офісів та торгівельно-розважальних об’єктів для зменшення транспортних потоків і збереження спадщини”. Разом з тим далі значиться реконструкція Європейської площі “з будівництвом нежилих приміщень для розміщення об’єктів сфери обслуговування населення, офісно-готельного комплексу”, йде мова про завершення забудови Львівської площі тощо”, - розповіла політик. 

У роботі Комісії взяли участь представники громадських організацій і засобів масової інформації.

На наступних засіданнях Комісії Н. Новак запропонувала заслухати Головного архітектора Києва Сергія Целовальника і начальника Київзему Віктора Петрука про стан і перспективи забудови заповідника, а також запросити представників прокуратури.

  18 Вересня 2012 +Коментар | подобається