Останні події

Сергій Федорченко: ми створимо механізми посилення відповідальності депутатів

Необхідно створити правовий механізм відкликання депутатів, які не виконують своїх обіцянок і тим самим порушують слово, дане виборцям, вважає кандидат від УДАРу по 219 округу столиці Сергій Федорченко.

Це стане одним з перших кроків, які УДАР планує зробити в парламенті. Для того, щоб народні обранці захищали передусім інтереси простих людей, а не корпоративних угруповань чи свої власні, потрібно створити механізми посилення відповідальності депутатів за їхні рішення у Верховній Раді. 

Ми пропонуємо для цього кілька простих кроків. Насамперед - зняття недоторканності з депутатів. В Україні не повинно бути тих, хто, прикриваючись депутатським мандатом, намагається уникнути відповідальності або чинити беззаконня. Також потрібно законодавчо обмежити терміни перебування депутатів у Верховній Раді, як і всіх чиновників у владі. 

Обмеження таких термінів – це також і механізм її люстрації. Лише тоді Верховна Рада стане не корпоративним бізнесовим клубом за інтересами, а справді стати вищими народними зборами, де захищають інтереси всього українського народу

І найголовніше. Я переконаний: ми повинні зламати монополію певних угруповань, які виряджаються у політичні одежі, на монополію у владі. Політика повинна бути конкурентним середовищем, де перемагають ідеї й програми, а не гроші й маніпулятивні технології. Саме тому громадяни повинні мати право контролювати, як і на що витрачаються кошти державного та місцевого бюджетів та отримати доступ до інформацїя про доходи і видатки посадовців та їхніх сімей. 

Сьогодні в абсолютної більшості депутатів, які сидять у парламенті вже не одне скликання, інтерес до державотворення зник, а ось інстинкт наживи пробудився, і з кожним роком він, цей хап-інстинкт, лише посилюється. 

Саме тому в разі очевидного незадоволення громадян їхньою діяльністю вони повинні піти у відставку. Партія «УДАР» готова до люстрації влади, і після парламентських виборів ми оформимо ці ініціативи на законодавчому рівні.

  18 Вересня 2012 +Коментар | подобається