Останні події

Депутат Київради: Лише здолавши корупцію, ми зменшимо вартість житла у столиці

Головний рецепт здешевлення вартості житла в столиці – зменшення корупційної складової на всіх етапах його будівництва. В передмісті Києва квадратний метр коштує значно дешевше, ніж у столиці, за такої ж кількості робіт і будматеріалів. Забезпечувати за рахунок бюджету Києва надприбутки для забудовників та хабарі для чиновників, у той час як не вирішено безліч нагальних соціальних та комунальних проблем, неприпустимо - так прокоментував депутат Київради від УДАРу Андрій Странніков чергові обіцянки голови КМДА щодо здешевлення житла для бюджетників і комунальників у рамках програми  «Доступне житло»

Влада не пропонує нічого нового. Програма часткової компенсації житлових метрів за рахунок місцевих бюджетів діє в Україні вже кілька останніх років. Але вона, як і решта державних програм, ніколи ефективно не працювала через брак коштів як в державному так і в місцевих бюджетах. «Нова» передвиборча ініціатива влади після обов’язкової процедури піару у всіх ЗМІ приречена на такий самий провал. Тому що з самого початку розрахована не на вирішення проблеми, а на спекулювання нею, каже депутат.

«Тисячі безкоштовно розданих гектарів землі, десятки проектів соціального житла та нових об’єктів соціальної та оздоровчої інфраструктури на папері та дороге елітне житло - такі реалії забудови столиці. Головна причина - повальна корупція на всіх етапах – від виділення земельних ділянок до затвердження проектів та розподілу житла. Це система, яка збагачує чиновників, наносить збитки громаді, сприяє стихійній забудові», - обурюється Странніков. 

Проблему доступності жила в столиці потрібно вирішувати за рахунок прозорих та конкурентних процедур землевідведення, розробки типових сучасних проектів житла та подолання хабарництва при проходженні забудовником дозвільних процедур. 

«Потрібно зняти з інвесторів, що будують доступне житло, додаткові витрати пов’язані з ремонтом та прокладанням комунікацій, натомість, жорстко обмежити рентабельність такого будівництва, - каже Андрій Странніков. - Це реальні завдання для політиків, які справді вболівають за Київ, за те щоб місто стало комфортним для життя. Це головне завдання для нашої політичної сили у парламенті та в Києві».

  17 Вересня 2012 +Коментар | подобається