Останні події

Наталія Новак: Своїми діями влада дискредитує референдум у Києві

Референдум є дуже важливим інструментом демократії, але в руках сьогоднішньої столичної влади він стає інструментом маніпуляцій, що дискредитує сам механізм референдуму в Києві як такий. Про це заявила заступник голови депутатської фракції «УДАР» у Київраді Наталія Новак в ефірі програми «Київський форум».

“Дискредитація референдуму в столиці відбувалася, починаючи з формування ініціативних груп. На більшості зборів не були присутні 200 осіб, як передбачено законом. Деякі збори відбувалися тільки “на папері”, просто збиралися паспортні дані людей, про що нашу фракцію повідомили громадські активісти, представники бюджетних організацій, директори шкіл. Не виключено, що багато киян навіть не знають, що були учасниками подібних “зборів”. Отже, референдум, який формувався на завідомо неправдивій основі, не може бути законним. З самого початку він є фальшивий”, - зазначила Наталія Новак.

Депутат також нагадала, що в українському законодавстві чітко прописано, що референдум може проводитися з питань, віднесених до компетенції міської ради. Водночас питання, винесені столичною владою, незаконні.

“Перше питання - чи схвалюєте Ви обов’язкове включення до щорічного бюджету м. Києва надання адресної матеріальної допомоги пенсіонерам та надбавок працівникам бюджетної сфери столиці? А винесення питань, які стосуються виплат з бюджету, заборонено чинним законодавством . Питання друге - чи схвалюєте Ви створення в Києві підлеглої міській громаді муніципальної міліції, що має забезпечувати порядок у місті та безпеку жителів? - точно не відноситься до компетенції КМДА. Це виключно компетенція Верховної Ради”, - наголосила депутат.

Говорячи про третє питання, яке хочуть винести на референдум у Києві, - чи схвалюєте Ви базові проектні рішення нового Генерального плану розвитку м. Києва?, – Новак зазначила, що це питання вирване з контексту, і не можна розглядати базові проектні рішення окремо від Генплану.

“Генеральний план - достатньо складний документ, він потребує фахового підходу. Потрібно приймати рішення в цілому по Генеральному плану, а не по окремих пунктах. Виписавши в питаннях для референдуму базові проектні рішення від киян приховали, що написано в Генеральному плані. А там зазначено, що, виявляється, в Києві щільність менше, ніж в Європі. І тепер цю щільність на 30-40% треба збільшити, тобто кожному киянину у двір ще треба підселити 30-40% населення. А значне збільшення навантаження на соціально-інженерну інфраструктуру міста призведе до поглиблення проблем у транспортній, житловій та інших сферах”, - зазначила заступник голови фракції «УДАР» у Київраді.

  12 Вересня 2012 +Коментар | подобається