Останні події

Як Партія регіонів утримує владу, сварячи людей між собою

Представники Партії регіонів продовжують утримувати в Україні владу, використовуючи технологію, що вживали ще древні римляни: розділяй і володарюй. Принцип впровадження дуже простий: посвари групи людей між собою, і тоді можна контролювати кожну окремо, оскільки ворожнеча поміж цих груп допомагає маніпулювати свідомістю та ще й контролювати ситуацію в цілому.

Підтримання влади шляхом розбрату поміж інших груп в Україні є ефективним. Маленьким групам влада заважає об’єднуватись і ставати більш потужними, оскільки об’єднані сили важко контролювати. Саме тому і сьогодні технології від Партії регіонів направлені на роз’єднання опозиції, а також цькування опозиційних груп одна на одну.

Влада обрала саме такий принцип утримання всевладдя. І якщо римляни використовували його лише для контролю інших держав, то Партія регіонів впроваджує його в Україні, зовсім не піклуючись про цілісність держави, а також миру та злагоди між громадянами.

Так, ввівши мовний закон, представники ПР вирішили натравити між собою російськомовних і україномовних громадян. А допоки ці групи між собою чубляться, розкрадає країну далі, оскільки влада попіклувалась, щоб громадяни переймались не проблемою економіки, а надуманою, проте дуже болючою (після 70 років русифікації України) темою.

Щоправда, однієї проблеми, що розколює країну, владі замало. Вона пішла далі і вже залучила до технології «розділяй та володарюй» і церкву, коли парафіяни московського патріархату готові кидатись на парафінян, що належать до київського патріархату. І цю тенденцію розбрату також підживлюють вже не один рік.

А щоб було вже зовсім легко маніпулювати громадянами, провладна партія взялася сварити між собою й інші ланки суспільства: родини та сусідів. Так, наприклад, не секрет, що сьогодні в Україні вже виявлено багато фактів розбрату в родинах, що виникає саме на підставі політичних поглядів, коли дружина, що має симпатію до опозиції, йде на конфронтацію з чоловіком, який або не має політичних вподобань, або підтримує представників влади.

Технологія має декілька етапів, тож можна побачити її втілення на конкретних прикладах. Перший етап - створення чи не запобігання ворожнечі серед менших груп населення або представників опозиції. Така ворожнеча виснажує і запобігає створенню об’єднаних груп, які могли б протистояти владі. В Українських реаліях цей етап прослідкувати легко: влада постійно надає у ЗМІ інформацію, що опозиція не здатна об’єднуватись, що, наприклад, представники партії «УДАР» співпрацюють з владою, або будуть співпрацювати після виборів (хоча Кличко неодноразово наголошував, що подібна співпраця – не можлива). 

На рівні менших груп, безпосередньо громадян, влада теж застосовує перший етап цієї тактики. Так, наприклад, в Оболонському районі Києва почали ходити агітатори від заступника міністра екології Вільдмана (який балотується по 217 округу), які збирали підписи оболонців за підтримку труєння собак та котів, які є безпритульними, а, отже, начебто є агресивними, а також розповсюджувачами інфекцій. Подібні дії, звісно, викликали агресію тих осіб, які люблять тварин, і це вже призвело до виникнення напруження між сусідами, оскільки вони вже поділились на тих, хто підтримує ініціативу Вільдмана, і тих, хто проти. Більше того: це вже трохи не призвело до агресії, що могла б вилитись у бійку. І лишень перемовини між групами і доведення, що проблему безпритульних тварин потрібно вирішувати цивілізовано, допомогли примирити ці дві групи. І добре, що у момент виникнення конфлікту представники влади не перейшли до другого етапу технології «розділяй і володарюй», що полягає у створенні  недовіри та ворожнечі між групами.

Проте на рівні держави другий етап працює вправно. Влада усіма силами через засоби масової інформації робить спробу розсварити потенційних союзників, а тому постійно і наголошує, що або усі вони стануть тушками, або вже нині тісно співпрацюють з владою, або надає інформацію, що опозиціонери вже зараз шкодять один одному.

Треба наголосити, що саме подібні технології використовувала Британія задля того, аби утримувати таку велику країну як Індія у колоніальному стані. А, зважаючи на те, що Індія була розділена різними кастами, релігіями та мовами, британці доволі довго володарювали на її території. 

Та чи хочемо ми, українці, щоб Партія регіонів і надалі знущалась з України і розкрадала державу, даючи переваги своїм групам впливу і надаючи їм можливість не лише отримувати гроші з бюджету, а ще й списувати величезні борги їхніх підприємств, перекладаючи ці витрати на простих українців? 

Подібна поведінка древніх римлян призвела до занепаду моралі, нав’язування великого статку, як головної цінності суспільства, знищення порядності, етичності і нав’язування ворожнечі, що й поклало початок краху імперії. Та чи хочемо ми, аби в такий же спосіб зникла Україна? Якщо ми бажаємо жити в своїй країні, то повинні покласти край маніпуляціям влади. Ми не маємо права піддаватись на провокації. 

А уникнути недовіри і ворожнечі між опозицією просто: панове, уникайте подвійних стандартів і будьте чесними у відношенні до товаришів по опозиційному табору, і тоді ця влада буде безсилою вас розсварити.

  11 Вересня 2012 +Коментар | подобається