Останні події

Мешканці Печерська протестують проти будівельних робіт, що загрожують зсувом грунту

«Це будівництво може призвести до екологічно небезпечної ситуації», — відреагував кандидату від УДАРу Ярослав Діденко на знищення зелених насаджень і аварійну ситуацію, яку створила будівельна компанія в центрі Києва. 

УДАРівці та мешканці центральної частини Києва вийшли на пікет на вулицях Ольшанській та Кіквідзе, де ЖК «Печерський бастіон», розпочавши будівельні роботи, біля будинків №№23 і 15б (по вул. Кіквідзе) знищило 13 дерев та близько 630 кв. м. зелених насаджень, що провокує зсув ґрунту на схилі. Мешканці району обурені будівельними роботами і звертаються до Президента за захистом їхніх прав на комфортне життя.

«Це скандальне будівництво може призвести до аварійної та екологічно небезпечної ситуації, — відзначає голова Громадського руху «КИЯНИ РАЗОМ» і кандидат від партії УДАР у 221 виборчому окрузі Києва Ярослав Діденко, — Громада проти забудови та проведення будь-яких  будівельних робіт поблизу їх будинків і вимагає відновлення зеленої зони». 

«Місцева громада організувала цілодобове чергування», — підкреслює він. 

Мешканці Печерська за підтримки активістів УДАРу та «КИЯНИ РАЗОМ» розпочали збір підписів та звернулися з листом до Президента України. Зокрема, в ньому йдеться: «Просимо Вас захистити право мешканців на комфортне життя, доручити Київський міський держадміністрації, МВС, Генпрокуратурі врахувати думку громади та зупинити будівельні роботи, відновити зелені насадження та притягнути до відповідальності винних у вандалізмі».

7 вересня активісти УДАРУ та «КИЯНИ РАЗОМ організували зустріч ініціативної групи з Головним архітектором Києва Сергієм Целовальником, на який обговорювали питання вандалізму над історичним Печерськом. Чиновник пообіцяв вжити дієвих заходів щодо зупинення згаданих робіт.

Як відомо, Прокуратурою Печерського району столиці вже порушено кримінальну справу за фактом самовільного вирубування дерев та самовільного заволодіння ділянкою під будівництво за ч.1, ст. 197-1 КК України - самовільне будівництво і за ч. 1, ст. 365-1 КК України - перевищення повноважень службовою особою.

В ході проведення слідчих заходів було встановлено що під горою, яка знаходиться між вул. Ольшанська, 2-6 та вул.  Кіквідзе, 23,  через облаштування дороги для будівництва офісно-торговельного центру було самовільно знищено 13 дерев та близько 630 кв. м зелених насаджень. За висновком екологічної інспекції сума збитків склала близько 82 тис. грн.

«Ми усією громадою відстояли Печерську площу і наші традиції й зараз будемо безкомпромісно відстоювати право печерян на комфортне життя!» — наголосив Ярослав  Діденко.

  10 Вересня 2012 +Коментар | подобається