Останні події

В Києві йде боротьба з бездомними собаками та шкуродерами

Опитування мешканців Оболоні засвідчили, що у районі проблема із бездомними тваринами є однією з найгостріших. Це й не дивно: великий спальний район, поруч приватні забудови, ліс – все це неабияк сприяє розмноженню чотирилапих. А якщо ще врахувати, як столична влада використовує кошти, виділені для вирішення проблеми, то дивує, як бродячі собаки ще не об’єднуються у зграї сотнями і не лякають усе місто.

Добре, що бездомними тваринами все ще є кому займатися. Мова йде про волонтерів, які витрачають весь свій вільний час на піклування про «братів наших менших», їхню вакцинацію та стерилізацію. Звісно, самим їм не впоратися. Тим більше, що влада не просто не допомагає, а ще й намагається встромляти палки у колеса: то притулок закриють, аби землю продати, то вакцини не закуплять, а відзвітують, що за ці гроші свій сайт оптимізували тощо.

Та з рештою, є люди, які небайдужі до цієї проблеми і, більше того, прагнуть її вирішення цивілізованими гуманними (!) шляхами за прикладом розвинених європейських держав. Тому й допомагають притулкам та волонтерам як можуть. 

Зокрема, відзначимо одного з кандидатів у народні депутати по Оболонському району – Юрія Крикунова. Не дарма у його виборчій програмі питання бездомних тварин поставлено дуже гостро. Лише за останні кілька місяців кандидат доклав максимум зусиль, аби ознайомити киян із проблемами притулків, із нападами на волонтерів, із розкраданням бюджетних коштів, спрямованих на виконання міської програми регуляції чисельності бездомних тварин гуманними методами.

Юрій Крикунов звертав увагу до однопартійців – депутатів Київради до скандалу із притулком «Щасливий берег», де через рейдерські дії місцевої влади гинули собаки, брав участь у зверненнях до органів вищої влади, прокуратури тощо.

Якщо комусь проблема бездомних тварин може здатися неважливою, то лише до тих пір, доки йому самому не доведеться зустрітися із зграєю собак на вулиці чи з негуманним ставленням до себе збоку влади. Київ – європейське місто за географічним розташуванням, а зробити його таким у цивілізаційному аспекті – завдання самих киян. Тож давайте разом своїм ставленням до чотирилапих покажемо світові і недалекоглядній окупаційній міській владі, що ми – європейці і вміємо відстоювати свої права.

  6 Вересня 2012 +Коментар | подобається