Останні події

Марія Іонова: В столиці потрібно захищати українську мову

У столиці російська мова ніколи не зазнавала утисків, натомість українська потребує захисту і можливості для розвитку. Таку думку висловила депутат Київради від фракції «УДАР», член постійної комісії з питань гуманітарної політики Марія Іонова в ефірі програми «Київський форум».

Водночас вона зауважила, що Київ як столиця має бути прикладом для інших українських міст у тому, як варто захищати державну мову.

«Мова – візитівка нації. Позбавлення мови – це примусове духовне знищення будь-якого народу. Очевидно, що цей мовний закон діє виключно на користь російської мови. Його мета – зупинити українізацію і законсервувати застарілі радянські цінності», – сказала Іонова.

Депутат нагадал, що за результатами соціологічних опитувань мовне питання займає лише 31-у позицію з 33 в переліку питань, яка найбільше турбують українців. «Очевидно, що за таких умов цей закон – спроба відволікти увагу суспільства від економічної ситуації в країні. Адже «покращення» не відбулося. По суті, це єдина обіцянка, яку виконала партія влади», - додала представник «УДАРу».

Іонова зазначила, що позиція фракції «УДАРу» ідентична загальній позиції партії: в Україні повинна бути одна державна мова – українська. «Подальші спекуляції на мовному питанні неприпустимі, і ми не дозволимо створювати їх в залі Київради», – зауважила Іонова.

  5 Вересня 2012 +Коментар | подобається