Останні події

УДАР: Гостинний двір буде повернуто у державну власність

«У тому, що така історична пам\'ятка як Гостинний двір, перетворилася за словами заступника голови КМДА Михайла Кучука на «гадючник», насамперед винна київська влада, ­- вважає депутат Київради від УДАРу Марія Іонова, - оскільки, саме на ній лежить відповідальність за здачу в оренду майна київської громади комерційних структурам без застережень щодо утримання цієї будівлі в належному стані».

«Більшість орендарів комунального майна офіційно сплачують за оренду копійки, основні суми йдуть в кишені чиновників-корупціонерів, - вважає депутат. - Орендарі Гостинного двору - не виняток. Прибуткова корпорація «Укрреставрація» та інші орендарі цієї будівлі платили копійки за орендовані площі, з якими здійснювали незаконні перепланування. За це несуть відповідальність конкретні київські чиновники, до службових обов\'язків яких належить нагляд за збереженням історичних будівель міста».  

За приватизацією Гостинного двору стоїть приватний інтерес чиновників із найвищих кабінетів, впевнена Марія Іонова. І головна ціль майбутньої реконструкції - перетворення історичної будівлі на торговельний центр. 

До такого висновку доводить інформація про нещодавню зміну власників «Укрреставрації», в чиїх інтересах проведено приватизацію Гостинного двору, і яка проходить його реконструкцію під свої майбутні потреби.

Рішення про відміну закону, який дозволив приватизацію Гостинного двору буде одним із перших, яке фракція УДАРу домагатиметься у парламенті нового скликання. 

«Ми не дозволимо владі самовільно розпоряджатись майном громади Києва і руйнувати історичне обличчя міста», - запевняє представник УДАРу.

ДОВІДКА

5 липня 2012 року Верховна Рада України прийняла Закон № 5059-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню», згідно з прикінцевими положеннями якого дозволяється приватизація Гостинного двору в Києві.

  4 Вересня 2012 +Коментар | подобається