Останні події

Кандидат від УДАРу подав звернення до Конституційного Суду

 

Причиною подання такої заяви стала новина, яку розповсюдили ЗМІ про те, що кандидат від влади і власник мережі супермаркетів «Епіцентр»  Галина Герега планує привезти в 215 округ Києва всіх співробітників мережі магазинів на голосування 28 жовтня 2012 року. Таким чином, всі 10 тисяч співробітників можуть вирішити долю виборів в окрузі або суттєво спотворити волевиявлення територіальної громади.

Ігор Опадчий заявив: «діюче законодавство допускає можливість такого «політичного шарлатанства». Але необхідно діяти і обов’язково захистити право територіальної громади самостійно, без сторонньої допомоги, визначати свого представника у Верховній Раді. Саме тому Конституційний суд має обов’язково виправити цей недолік законодавства та невідповідність Конституції України».

Справа у тому, що пункт 3 статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» передбачає можливість «приїжджої» людини голосувати за невідомого для неї мажоритарника. Але це не відповідає Конституції України в частині вільності й рівності пасивного та активного виборчого права.

Співробітник «Епіцентру» або іншого великого підприємства з будь-якого міста, області, району не може бути обізнаним про всіх кандидатів у окрузі, не може знати програму кандидатів та не знає потреби мешканців округу. Як не має права за них визначати їхні потреби, в тому числі - обирати представника громади у Верховній Раді. Більше того, кандидати, позбавлені рівного права на агітацію серед виборців, які не проживають в окрузі, а це - порушенняя Конституції. 

Ігор Опадчий додав: «я розумію, яким рівнем довіри користуються суди сьогодні. Але необхідно довести правильність позиції та захистити інтереси громади: якщо не в Конституційному суді, то d інший законний спосіб».

 

  3 Вересня 2012 +Коментар | подобається