Останні події

«УДАР» вимагає припинити незаконне будівництво на Поштовій площі

«Яким має бути вигляд Поштової площі, має вирішувати громадськість, а не чиновники», - заявила заступник голови депутатської фракції «УДАР» у Київраді Наталія Новак, коментуючи плани влади щодо реконструкції Поштової площі:  «Тому «Удар» вимагає припинити будь-яке будівництво на площі та розглянути питання її реконструкції на сесії Київради після широкого громадського обговорення».

Депутат Київради нагадує, що цей проект здійснюється з численними проявами чиновницької корупції. Його було проведено через тендер з одним учасником та не брав участі в жодних конкурсах. При цьому влада проігнорувала дешевші в кілька разів проекти, що передбачали більшу пропускну здатність розв\\\'язки.

Окрім того, Поштова площа знаходиться на території Державного історико-архітектурного заповідника  «Стародавній Київ»,  і бездумне будівництво  зруйнує історичний вигляд Подолу. 

«Однак влада вкотре доводить, що слово «реконструкція» для неї означає руйнування історичних та культурних пам’яток та зведення на їх місці бізнес-центрів. Так було з Андріївським узвозом, Пейзажною алеєю, і зараз, окрім дорожньої розв’язки, до проекту включили будівництво готелю на схилах Дніпра та підземного торговельного простору». 

«Безумовно, нова дорожня розв’язка вкрай потрібна, - впевнена Новак. - І про затори на Поштовій площі знають усі, хто хоч раз змушений був проїжджати по Набережно-Хрещатицькій вулиці в години пік». 

«Більше того - майже всі кияни знають, що ця проблема стала ще гострішою через рішення влади замість повноцінної розв’язки для виїзду з Рибальського півострова побудувати її укорочену версію, перш за все, в інтересах однієї людини - Президента України», - впевнена представниця  «УДАРу».

«Але сьогодні ми бачимо, що влада, перефразовуючи вислів з одного відомого фільму, сплутала власний бізнес-інтерес з потребами міста. 

Тому «УДАР» нагадує, що стаття 298 Кримінального Кодексу передбачає покарання від 3 до 8 років позбавлення волі «за незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини; знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини». І всім хто сьогодні руйнує історичний вигляд Києва потрібно про це пам’ятати». 

 

  3 Вересня 2012 +Коментар | подобається