Останні події

Київ повинен залишатися оплотом захисту і збереження української мови

У фракції “УДАР” у Київраді вважають надзвичайно небезпечним\\\"паради мовних суверенітетів, що прокотилися по регіонам на Сході і Півдні України після прийняття сумнозвісного закону Колесніченка- Ківалова”. І зазначають, що особливо небезпечно ця тенденція виглядає напередодні Дня Незалежності. Про це йдеться у спеціальній заяві фракції “УДАР” у Київраді. У партії Кличка наголошують, що в цих умовах Київ повинен залишатися оплотом збереження і розвитку української мови як єдиної державної.

“Українська мова – це один із важливих символів державності і незалежності країни. Саме столиця має подавати приклад для наслідування іншим містам, захищаючи українську мову як єдину державну, яка сьогодні реально потребує захисту і підтримки. Позиція фракції “УДАР” в цьому питанні незмінна – у Києві до сьогодні вільно існують і розвиваються різні мови, в тому числі і російська, і не потрібно перед виборами вчергове спекулювати на делікатному мовному питанні, нехтуючи настроями жителів Києва . Проштовхнутий з грубими порушеннями закон про мови, який не відповідає Конституції України, розколює суспільство і звужує присутність української в усіх сферах суспільного життя”, - зазначає заступник голови фракції “УДАР” у Київраді Наталія Новак.

Водночас Н. Новак вважає, що ініціювання позачергової сесії Київради, аби ухвалити рішення стосовно ненадання російській мові статусу регіональної в Києві, може спричинити зворотну реакцію з боку більшості. До того ж, більшість, як показує досвід, ніколи не реагувала на пропозиції опозиції зібратися на позачергову сесію з тих чи інших важливих питань.

У столичному осередку “УДАРа” наголошують , що громадяни України мають знати якомога більше мов, в т.ч. англійську та інші європейські мови. Але державна мова в Україні повинна бути одна - українська.

  28 Серпня 2012 +Коментар | подобається