Останні події

За роки незалежності Дніпровський район втратив 30% дитсадків

У Дніпровському районі Києва фактично втрачено більше 30 дитсадків – їх виведено з мережі дошкільних навчальних закладів, здано в оренду або приватизовано. Так, наприклад, на масиві «Березняки» працюють лише 7 із 15 дитсадків, які свого часу тут було збудовано. Якщо врахувати, що на сьогодні в районі функціонують 70 ДНЗ, то можна стверджувати, що 30% закладів дошкільної освіти припинили своє існування. Про це заявив депутат від фракції «УДАР» у Київраді Андрій Странніков.

“Ще на початку 90-х років, коли спостерігалась тенденція спаду народжуваності, закриття київських дитсадків набуло характеру епідемії. Сьогодні ж, коли столиця вийшла з демографічної кризи, понад 75% дошкільних установ переповнені. І перейматися питанням влаштування своїх дітей до дитсадку батькам потрібно уже з народження дитини”, - зазначає Андрій Странніков.

За словами депутата, мешканці вулиць Березняківської та Серафимовича розпочали масштабний рух за повернення колишнього садка № 89 (вул. Березняківська, 4-а), який ще у 1992 році було виведено з мережі дитячих дошкільних навчальних закладів.

В “УДАРі” повідомляють, що на сьогодні частина приміщення колишнього дитячого садка №89 перебуває на балансі Київського університету імені Бориса Грінченка, який у свою чергу здає в оренду частину приміщень авіакомпанії «Україна Аеро-Альянс».

“Вказана компанія, за повідомленням Головного управління комунальної власності КМДА, мало того що з травня минулого року фактично перебуває там нелегально (договір оренди закінчено і не було подовжено), а ще й заборгувала 90 тис. гривень орендної плати. При цьому, є рішення Київради про доцільність приватизації саме цієї частини колишнього дитсадку. Тобто, комунальна власність продовжує розбазарюватись, а в цей час батьки оббивають пороги дитсадків з проханнями взяти їхніх дітей “понад норму”, - наголошує депутат.

А. Странніков переконаний, якщо відновити діяльність тих дитсадків, що свого часу були виведені з мережі ДНЗ, але на сьогодні ще не приватизовані, було б частково вирішене питання корупції в системі дошкільної освіти.

“Батькам не довелось би платити так звані «благодійні внески» та стояти в черзі по два роки, аби влаштувати свою дитину в садочок. На жаль, така ситуація склалась не лише у Дніпровському районі, але й по всій Україні”, - резюмує депутат від фракції “УДАР”.

  28 Серпня 2012 +Коментар | подобається