Останні події

Питання мови у школах Києва не є компетенцією міністра Табачника

Питання мови викладання у школах Києва не є компетенцією міністра освіти Табачника. Лише батьки школярів повинні визначати, якою мовою відбуватиметься навчання в школі, де вчитимуться їхні діти, - вважає депутат фракції “УДАР” у Київраді, член Постiйної комiсiї з питань гуманітарної політики Олексій Давиденко.

Наприкінці липня 340 мешканців Осокорків звернулися до Кабміну та КМДА з вимогою припинити незаконну русифікацію нової школи, яка має бути відкрити в їхньому мікрорайоні.

Нова школа, що будується в Дарницькому районі столиці, ще не відкрилася, а міністр освіти і науки Д. Табачник вже звернувся до голови КМДА О. Попова з пропозицією створити на її базі гімназію з поглибленим вивченням російської мови.

Думки мешканців Осокорків з цього приводу ніхто не спитав, тому вони і розпочали збір підписів проти ініціативи міністра Табачника. Кияни обурені ще й тим, що розбудова інфраструктури (дитячий садок, школа, лікарня і т.д.) нових будинків мікрорайону «Осокорки» здійснюється за гроші громадян, які тут купили квартири.

\\\"Лише батьки дітей повинні визначати, якою бути школі, де вчитимуться їх діти, україномовною, російськомовною чи англомовною\\\", - вважає депутат фракції “УДАР” у Київраді Олексій Давиденко.

Відбувається це через громадські слухання, пояснює депутат: \\\"Місцева громада проводить громадські слухання, на яких мешканці певної території визначають, якою мовою навчатимуться їхні діти. Прийняте рішення відправляється до місцевих органів влади. Питання якою мовою буде проходити навчання в школах Києва, не є компетенцією Міністра Табачника\\\".

\\\"Спроба розіграти мовну карту до кінця не дає спокою всій владній вертикалі Партії регіонів. Але методи, якими вони це роблять, не залишають сумніву щодо політичної доцільності цього процесу. Про жодні мовні права громадян не йдеться\\\" - додає Олексій Давиденко.

\\\"У стосунках з громадянами влада обрала систему примусу. Це стосується усього, що вона робить сьогодні як в столиці, так і по всій Україні - від рішень про те, яку лікарню закрити до того, яка мова має право на статус регіональної, а яка - ні. Випадок із спробою нав\\\'язати свою позицію мови навчання громаді району Осокорки в цьому випадку показовий\\\".

  22 Серпня 2012 +Коментар | подобається