Останні події

Провал реформи ЖКГ у Києві створює загрозу збільшення кількості аварій на тепло- і водомережах

Нищівний провал реформи ЖКГ у Києві свідчить про неспроможність нинішньої столичної влади забезпечити нормальні умови проживання киянам, а також створює загрозу збільшення кількості аварійних ситуацій на тепло- і водомережах столиці, враховуючи, що тільки за перше півріччя в столиці було зафіксовано близько майже 100 тисяч скарг киян на житлово-комунальні проблеми. Про це йдеться у заяві фракції “УДАР” у Київраді.

Незважаючи на те, що Попов і Мазурчак раніше були очільниками Міністерства житлово-комунального господарства, реформування профільної галуззі у столиці виявилося їм не під силу. Вони провалили власні програми, хоча неодноразово публічно обіцяли киянам, які утворили ОСББ, виділити з бюджету міста гроші для проведення ремонту фасадів і парадних, іноді йшлося навіть про капітальний ремонт і оновлення прибудинкових територій. Жодна із міських програм, які затверджувались 2011 року, так і не виконана на сьогодні”, - зазначає заступник голови фракції “УДАР” у Київраді Наталія Новак.

За словами депутата, законодавство про ОСББ передбачає, що перший ремонт після створення кондомініуму робить колишній власник будинку, тобто - муніципалітет. Однак у столичному бюджеті грошей на ремонти не вистачає.

ЖКГ у кризовому стані. Якщо справа так піде й далі, то Київ очікує руйнація каналізаційних мереж і мереж водопостачання. Вже на сьогодні тепломережі зношені більш як наполовину, а міський колектор – повністю, третина ліфтів перебуває в аварійному стані, Бортницька станція аерації, яка прокачує усі нечистоти Києва, переповнена і може не витримати чергової зливи. А там і до екологічної катастрофи недалеко, - наголосила Н. Новак.  

В УДАРі нагадують, що загалом протягом 2012 року в Києві планувалося створити тисячу ОСББ, натомість наразі створено тільки 17.

Столичні високопосадовці, відповідальні за проведення реформи ЖКГ, намагаються знайти стрілочника” - перекласти провину на начальника профільного управління, мовляв, не виконали план через недосконале законодавство та відсутність роз\'яснювальної роботи серед населення. Вибачте, Олександр Попов ще рік тому очолив Координаційну раду з питань сприяння розвитку об\'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), одним з основних завдань якої був розвиток консультаційних центрів із проведення роз\'яснювальної роботи та надання методичної підтримки мешканцям у створенні ОСББ. То хто ж йому заважав виконувати свої посадові обов’язки?” – зауважує депутат.

У столичному осередку УДАРу зазначають, що коштів на нормальну реконструкцію комунального господарства нема ні в державному, ні в столичному бюджетах. Водночас, питання якості комунальних послуг і їхньої вартості – у першій десятці проблем, які турбують українців.

Міська влада неодноразово заявляла про необхідність залучення інвесторів, які б вкладали кошти в ремонт і реконструкцію столичної інфраструктури, а місто б компенсувало їм витрати з невеликим профітом протягом 10-15 років з платежів споживачів. Така практика державно-приватного партнерства існує в багатьох європейських країнах. Але ж хто захоче мати справу з сумнівним партнером, який регулярно не виконує бюджет? Тому інвестори і не зацікавлені у співпраці з нинішньою владою, бо не можуть бути впевнені в поверненні вкладених коштів, - підсумувала Н. Новак.

  22 Серпня 2012 +Коментар | подобається