Останні події

Початком будівництва розв’язки на Поштовій площі влада демонструє приклад беззаконня

Початком будівництва розв’язки на Поштовій площі столична влада демонструє приклад беззаконня у Києві. Про це йдеться у заяві фракції «УДАР» у Київраді.

“З 27 серпня на Поштовій площі обіцяють повністю перекрити рух транспорту. Не виникає сумнівів, що будівництво розв’язок у Києві вкрай потрібно, щоб збільшити пропускну спроможність міста і врятувати киян від стояння у “корках”. Але це не виключає того, що все повинно відбуватися згідно з діючим законодавством”, - заявила заступник голови фракції “УДАР” у Київраді Наталія Новак.

За словами депутата, перед тим, як розпочати реконструкцію, найперше потрібно було відвести земельну ділянку.

“Цього не було зроблено. Така практика, власне, застосовувалася командою Попова і при будівництві інших об’єктів. Друге грубе порушення законодавства – реконструкція Поштової площі розпочинається без затвердженої проектно-кошторисної документації. І третє – розпочинаючи будівництво, влада бере на себе бюджетні зобов’язання без передбачених для цього коштів у бюджеті міста, тобто будують “у борг”, що заборонено законодавством”, - наголошує Н. Новак.

Тільки 9 серпня Олександр Попов заявив, що Поштову площу реконструюють за проектом \\\"Київдормістпроекту\\\", - зазначають у столичному осередку “УДАРу”

“Хоча навіть після початку робіт не відомо, яким буде остаточний вигляд Поштової площі після реконструкції. Тоді виникає запитання: що саме затвердила Головкиївархітектура?” – йдеться у заяві.

В УДАРі нагадують, що розроблений Інститутом “Київдормістпроект” проект, який збирається реалізувати влада, не брав участі в жодних конкурсах, а був залучений до проектування через тендер з одним учасником. Його не виносили на обговорення та навіть попереднє ознайомлення громадськості.

“І на засіданні Містобудівної ради Києва більшість висловилася за альтернативний проект реконструкції. Тим не менше, влада одноосібно, не почувши думку киян, дала “зелене світло” проекту “Київдормістпроекта” (який в тому числі передбачає будівництво торгівельного центру), що свідчить про превалювання комерційних інтересів над громадськими”, - наголошує Н. Новак.

“УДАР” вимагає від правоохоронних органів звернути увагу на порушення законодавства при будівництві розв’язки на Поштовій площі, а від столичної влади – припинити займатися просуванням і втіленням власних рішень, без врахування думки громадськості, адже зміна історичного обличчя Києва зачіпає інтереси всіх столичних мешканців і до того ж відбувається за їхні кошти, – вважають у фракції “УДАР” в Київраді.

  20 Серпня 2012 +Коментар | подобається